Foto: Divadlo Alfa

Unikátní liberecké zpracování Máchova díla hostuje v Plzni

Jedno z nejlepších jevištních zpracování díla českého básníka Karla Hynka Máchy hostí v pondělí 25. 11. od 19 hodin plzeňské Divadlo ALFA. Pod názvem „Pouť krkonošská“ představí příběh básníka a jeho tvůrčí cesty Naivní divadlo Liberec. 

Severočeská scéna, která získala letošní Cenu Divadelních novin, pojala Pouť krkonošskou jako unikátní příběh cesty, na pomezí reality a snu, jak tomu je i u Máchova díla. Výtvarná, textová, herecká a hudební složka tu tvoří naprosto výjimečnou koláž.

Tvůrci se inspirovali při vzniku inscenace krátkou povídkou Karla Hynka Máchy, která je považována za jeden z prvních českých literárních hororů. Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé i reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových. Hlavní postavou je poutník, který se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastně prožitou lásku. Pod vrcholem Sněžky narazí na starý gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů.

divadlo
Inscenace je inspirována krátkou povídkou Karla Hynka Máchy. Foto: Divadlo Alfa

Inscenaci o hledání lásky, víry a naděje, stejně jako o boji se šílenstvím připravili herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek.

Pouť krkonošská je součástí dramaturgické řady Divadla ALFA, která v Plzni představuje špičková díla současného divadla. „Kromě libereckého Naivního divadla se v letošní sezóně mohou diváci v rámci hostujících souborů těšit také na představení Dejvického divadla nebo Divadla DRAK,“ upozornil ředitel Divadla ALFA Jakub Hora.


Pouť krkonošská

pondělí 25. 11. 2019
v 19:00, Divadlo ALFA, Rokycanská 7

Inscenace je určena divákům od 12 let. Cena vstupenky 110 Kč, prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka nebo na místě v pokladně Divadla ALFA.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: