Foto: Noční běh pro Světlušku

V Plzni odstartuje již podruhé Noční běh pro Světlušku

Plzeňský areál DEPO2015 rozsvítí 28. března 2019 stovky běžců na charitativním Nočním běhu pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví. S koupí vstupenky dostane prvních 350 kupujících startovní balíček se sportovním vakem na záda, čelovkou, běžeckou termofólií a slevovým kupónem. Společně rozzáří nejen Plzeň, ale také životy nevidomých. Výtěžek z Plzně i ostatních běhů poputuje na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz a zaběhat si může přijít kdokoli.

I běhat ve tmě má smysl

„V loňském roce padly na Nočních bězích rovnou dva rekordy. Zaběhat si přišlo přes 7 000 běžců a vybralo se neuvěřitelných 2,8 milionů korun, které podpořily těžce zrakově postižené děti a dospělé. Každý z běžců naplňuje motto běhů, tedy že i ve tmě má smysl běhat. Ve Světlušce doufáme, že se nám i letos podaří spojit pomoc druhým s příjemným zážitkem,“ říká Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Areál se pro registrované běžce otevře v 17.30 hodin, kde na ně bude čekat bohatý doprovodný program. Před startem všechny rozproudí kapela BTnJ a večerem provede moderátor Českého rozhlasu Stanislav Jurík. Na akci se připojí také osobnosti, které Světlušku podporují. Na pódiu vystoupí bývalý hráč FC Viktoria Plzeň Pavel Horváth, herec Martin Stránský, modelka a moderátorka Lucie Křížková Váchová, nevidomá Martina Půtová se svou fenkou Biankou, která je součástí projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Návštěvy POTMĚ, jehož posláním je propojovat svět seniorů a nevidomých. Roli traséra si vyzkouší herec nominovaný na cenu Thálie Pavel Režný. Vybrat si mohou běžci z kratšího okruhu, který začíná na 3,3 km nebo z delšího 6 km okruhu. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. 

Nápad uspořádat noční běhy vznikl před osmi lety a postupně se rozšiřuje do dalších regionů. Plzeňský noční běh předá štafetu pražskému Výstavišti, brněnskému parku Lužánky, olomouckým Bezručovým sadům a jihlavskému Amfiteátru.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: