Plukovník Schleiss, 35. regiment. Zdroj: Pořadatel

Vyrazte na Kozel na historickou akci Valdštejn a století páry

Zveme vás na cestu do roku 1871. O prodlouženém víkendu 5. až 7. července slaví hrabě Arnošt František z Valdštejna, majitel zámku Kozel u Šťáhlav, své 50. narozeniny. Při této příležitosti vás zveme na slavnost s šermíři, tanečnicemi a hudebníky.

„Své jezdecké umění převedou hosté z blízka i z daleka. Blahopřát přijdou i vojáci slavného 35. pěšího pluku z Plzně. Nebude chybět ani Emil Škoda se svými parními stroji které uvidíte v činnosti. Plánována je také paroplavba lodních modelů v zámecké kašně. Dostaví se také jedinečný sokolník a oblíbený psář. Pro děti je připraven kolotoč a vláček,“ zve na Kozel Petr Merxbauer ze spolku Plzeňští, který akci pořádá spolu se spolkem Plzeňský Landfrýd.

A pozor – očekává se také zatčení zlosyna Janečka, který trápil celé Plzeňsko a byl v roce 1871 u Šťáhlav dopaden. O tomto padouchovi se zmiňuje i Josef Švejk ve slavné knize Jaroslava Haška.

leták

Hrabě Valdštejn se narodil v roce 1821 a po vojenské kariéře se věnoval stavbě železnic. Založil strojírny v Plzni, které v roce 1869 prodal Emilu Škodovi.

Po dobu akce bude bezplatný vstup do zámeckého parku. V neděli zazpívá dobové kuplety známý plzeňský herec Přemysl Kubišta s doprovodem. Ve stejný den také uvidíte jezdecké ukázky ve stylu španělské školy na zámeckém nádvoří.


Hrabě Valdštejn a století páry na Kozlu

Termín: 5. až 7. července 2024
Místo: Zámek Kozel


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: