Foto: PMDP

Vánoční tramvaj s řadou novinek vyjede do ulic Plzně o první adventní neděli

V neděli 3. prosince vyjede již tradiční vánoční tramvaj Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Plzeňané se mohou těšit hned na dvě novinky.

„Tou první je, že do vánočního kabátu oblečeme naši nejnovější tramvaj 40T. Druhou novinkou budou světelné dekorace, které se díky Správě veřejného statku města Plzně (SVSMP) obmění poprvé od roku 2018, kdy měla vánoční tramvaj v plzeňských ulicích premiéru. Již samozřejmostí pak bude vnější i vnitřní polep a při první jízdě opět nebude chybět speciální doprovodný program. Od pondělka pak bude tramvaj vozit cestující na pravidelných linkách,“ přibližuje letošní vánoční tramvaj tiskovýn mluvčí PMDP René Vávro.

Na výzdobě tramvaje se pracovalo více než týden.Kromě vnějšího celopolepu je tramvaj vyzdobena i vnitřním polepem stropu. Především ve večerních hodinách pak vyniknou nové světelné dekorace, kterých je na celé tramvaji umístěno celkem 58.

Škoda 40T
Škoda 40T. Foto: PMDP

V neděli 3. prosince vyjede vánoční tramvaj na svoji první speciální jízdu. Ta začne slavnostním rozsvícením v 16:20 v točně U Zvonu, kde bude odstavena do 16:55 a vznikne tak prostor, aby si návštěvníci mohli udělat krásné fotografie a prohlédnout si interiér tramvaje, kde budou vystaveny obrázky a ozdoby od dětských fanoušků. Následně se tramvaj přesune do zastávky U Synagogy, odkud bude vyjíždět na okružní jízdy po trase U Synagogy – Náměstí Republiky – Anglické nábřeží a zpět. Odjezdy ze zastávky U Synagogy budou v časech 17.05, 17.20, 17.35, 17.50, 18.05, 18.20, 18.35 a 18.50. Na těchto speciálních okružních jízdách se cestující mohou těšit na doprovodný program díky spolupráci s Muzikálovým studiem DJKT a pro děti budou mít PMDP připraveny i drobné vánoční dárky.

Po poslední nedělní okružní jízdě se vánoční tramvaj, již bez cestujících, vydá na cestu městem. Nejprve směrem na Košutku, kam dorazí v 19.14, následně se vydá na konečnou Univerzita, s příjezdem v 19.49, poté pojede do Skvrňan, kam přijede ve 20.24, následovat bude konečná v Bolevci, s příjezdem ve 20.54 a poslední zastávkou před odjezdem do vozovny bude konečná Světovar, kde bude k vidění ve 21.30.

Od pondělka do poloviny prosince bude tramvaj nasazována v pracovní dny na linku 1 o víkendech na linky 2 a 4. Po skončení výluky v Koterovské ulici bude tramvaj nasazována v pracovní dny na linku 2 a o víkendech na linku 1 a 4. Zjednodušené jízdní řády naleznou cestující na webových stránkách a sociálních sítích PMDP.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: