Stellplatz Škodaland. Foto: ÚMO 3

Ve Škodalandu vznikne parkování pro obytné vozy

Až pět míst pro obytné vozy (tzv. stellplatzů) rozdílné délky vznikne do začátku příští letní sezóny na parkovišti u multifunkčního areálu Škodaland. Začátkem října proběhla zkouška, která ověřila, zda je na parkovišti dostatek prostoru pro obytné vozy a manipulaci s nimi.

„Sám jsem nadšený karavanista a těší mě, že vybudováním těchto stání doplníme infrastrukturu, která u nás zatím není dostatečná, a tím se nejen přiblížíme západní Evropě, kde jsou tato místa běžná, ale také naše krásné město turisticky zatraktivníme a přilákáme více návštěvníků,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

„Díky vybudování stellplatzu se rozšíří služby, které poskytuje areál Škodaland. Nyní jsme zahájili přípravu podkladů pro tento projekt a chtěli bychom vše dokončit před startem letní sezóny v příštím roce,“ doplňuje I. místostarosta Petr Baloun.

Pro karavany bude na stellplatzu možnost doplnit si čistou vodu, připojit se na elektrickou energii, vypustit šedou vodu z kuchyňky včetně možnosti vyprázdnění WC kazet.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: