Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Velikonoční jarmarky a trhy v Plzni a okolí (2018)

Jaro a s ním i Velikonoce se blíží. Na mnoha místech se budou konat jarmarky a velikonoční akce. Přinášíme vám tipy, kdy a kam za velikonoční zábavou vyrazit.

Sobota 17. 3. Nepomuk: Velikonoční trh + pohádka

Oblíbené trhy se po zimě vracejí do Nepomuku. V sobotu od 8:00 do 12:00 se na náměstí A. Němejce uskuteční první ryze velikonoční trh letošní sezóny, jehož součástí bude hudební vystoupení. V Městském muzeu a galerii se bude od 10:00 hrát pohádka Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko? Více zde.


Neděle 18. 3. Chrást u Plzně:  3. velikonoční Flerjarmark + trhy

Jarmark proběhne od 9:00 do 17:00 v Lidovém domě, Vilová 263.  Těšit se můžete na velikonoční dekorace, keramiku a další hand made výrobky. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet tvorbu velikonočních dekorací. Součástí akce bude i malé občerstvení. Vstup zdarma.


Čtvrtek 22. 3. – pondělí 2. 4. Plzeň:  Velikonoční trhy

Na plzeňském náměstí republiky vypukne ta správná velikonoční atmosféra ve čtvrtek 22. března a potrvá téměř dva týdny. Jako každý rok se můžete těšit na trdelníky a další dobroty a na tradiční výrobky. Rozpis dalších trhů v roce 2018 na náměstí najdete zde.

Také doporučujeme návštěvu farmářských trhů na náměstí. První letošní proběhnou v sobotu 24. března dopoledne a konat se budou každou sobotu až do prosince.


Sobota 24. 3. Rokycany: Velikonoce v muzeu + jarmark

Na první jarní sobotu si v Rokycanech připravili bohatý program. V Muzeu Dr. Bohuslava Horáka na nám. J. Urbana 141 se od 9:00 do 17:00 budou zdobit kraslice voskem, plést pomlázky a košíky, zdobit perníčky, štípat holubičky a vyrábět píšťalky z vrbového proutí (vlastní nožík s sebou).

Na rokycanském náměstí bude ve stejný čas probíhat velikonoční jarmark. Pro děti bude připraven dřevěný kolotoč na kliku.


Sobota 24. 3. Ejpovice: 7. velikonoční Flerjarmark + trhy

V kulturní sále v restauraci U Salzmannů (Ejpovice 27) proběhne od 13:00 do 17:00  již sedmý ročník Flerjarmarku. Těšit se můžete na originální zboží a kreativní dílny. Budete moci vybírat ze šperků, bytových dekorací, módních doplňků, oděvů a samozřejmě také z dobrot. Pro děti budou připraveny tvořivé dílny.


Sobota 24. 3. Spálené Poříčí: Velikonoční jarmark

Od 13:00 do 17:00 se na náměstí (v případě špatného počasí v zámku) uskuteční trhy s jarním a velikonočním zbožím. Návštěvu Spáleného Poříčí můžete spojit s výstavou kraslic v Infocentru.


Sobota 24. 3. Zoo Plzeň, statek Lüftnerka: Vítání jara

Bohatý program pro rodiny s dětmi je naplánován na neděli 24. března. V 11:00 se bude po zimě odemykat expozice Česká řeka a také dojde na probouzení lesa. K vidění bude lvíček Bagir. Akce proběhne od 10:00 do 17:00.


Sobota 24. 3. Starý Plzenec: Velikonoční jarmark ZŠ Starý Plzenec

Od 10:00 do 13:00 budou na prodej na dvoře základní školy velikonoční výrobky, které připravili žáci školy.


Sobota 24. 3. Dobřany: Velikonoční jarmark

Jarmark se bude konat na nám. T.G.M. v čase 10:00 – 15:00. Kromě trhu budou na dobřanském náměstí workshopy, divadelní a hudební vystoupení. Také si budete moci zakoupit výrobky z výstavy prací klientů sociálně terapeutické dílny sv. Josefa v Meclově a v Domažlicích, která právě v Dobřanech probíhá.


Středa a čtvrtek 28. – 29.  3. Klatovy: Velikonoční trhy

Na náměstí Míru v Klatovech se budou po oba dny od 09:00 do 16:00 konat trhy. Ve středu vystoupí dětské pěvecké sbory ze ZŠ a MŠ v Klatovech. Na čtvrtek je připravena veselá show s písničkami, o kterou se postará Fešák Píno a jeho kámoška Bóňa.


Středa 28. 3. Přeštice: Velikonční trhy

Velinoční a jarní trhy proběhnou i v Přešticích. Na Masarykovo náměstí si od 10:00 budete moci zakoupit tradiční velikonoční a jarní výrobky.


Pátek 30.3. Křimice: Velikonoce na zámku

Na Velký pátek proběhne výstava pohádkových skřítků a tvorba tradičních dekorací. Akce začne ve 13:00 na zámku, kde v rámci programu vystoupí plzeňský soubor MLS. Konec je naplánován na 17:00.


Neděle 1. 4. Plzeň – Koterov: Velikonoční jarmark + soutěž

Od 13:00 proběhne před zbrojnicí veliknoční jarmark a soutěž o nejlepší nádivku.

velikonoce koterov


Neděle 1. 4. Kladruby: Velikonoční jarmark a nádivka

Zábava bude i v Kladrubech. Od 10:00 do 15:00 bude na náměstí probíhat jarmark s tradičními velikonočními výrobky. K poslechu zahraje Kudrna band a o zábavu se postará Kejklířské divadlo z Doudleb.


Pondělí 2. 4. Zámek Kozel: Velikonoční jarmark

Na terase zámku Kozel na jižním Plzeňsku proběhne od 10:00 do 18:00 jarmark s farmářským a řemeslným tržištěm. K vidění budou ukázky lidových řemesel a děti se zabaví v dílničce.


Víte o dalších velikonočních akcích? Napište nám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: