VOČM Plzeň. Foto: Plzeňský kraj

Očkovací centrum na Skvrňanech zahajuje pravidelný provoz. Týdně naočkuje až 2500 lidí

Velkokapacitní očkovací místo Plzeňského kraje v Plzni na Skvrňanech (VOČM) zahajuje od dnešního dne pravidelný provoz. Očkovat bude v nejbližších týdnech zpravidla od čtvrtka do neděle od 1500 do 2500 osob týdně podle zájmu veřejnosti resp. podle dodávek očkovacích vakcín. Očkovat bude pouze zájemce z prioritních skupin, kteří se zaregistrují a dostanou pozvánku k očkování z centrálního rezervačního systému. Tento týden jsou to jak senioři ve věku nad 70 let, tak i velké množství pedagogů nebo chronicky nemocných pacientů.

Česká republika i Plzeňský kraj budou v dubnu dostávat více vakcín než v předchozím měsíci. Tento příslib umožní zapojit do očkování víc praktických lékařů a zároveň zprovoznit největší očkovací kapacitu v Plzeňském kraji, kterou je právě VOČM na Skvrňanech. „Podle množství dodávek do kraje máme příslib dostávat na Skvrňany každý týden až 2450 vakcín. S tímto množstvím budeme v provozu vždy od čtvrtka do neděle. Pokud by jich bylo méně, zkrátíme očkovací dny na pátek až neděli. Chceme ale ponechat očkovací dny během víkendu, kdy jsou lidé přeci jen flexibilnější se k očkování dostavit,“ říká Jaroslav Šíma, ředitel Rokycanské nemocnice, která VOČM provozuje společně s krajem.

Provozní doba se ale může přizpůsobovat i zájmu veřejnosti, tedy počtu lidí, kteří jsou ve „frontě“ na očkování, a také jejich preferencím, jaké dny a časy si budou nejčastěji vybírat. „Volná místa budeme uvolňovat vždy několik dní dopředu. Po čase uvidíme, o jaké dny a časy se budou lidé nejvíce zajímat, zda o víkend nebo závěr pracovního týdne a zda spíš o ranní termíny nebo odpolední.  Podle toho budeme plánovat provoz na další týdny,“ vysvtěluje možný vývoj režimu očkovacího centra vedoucí sestra Ivana Škoríková.

Část dětí se od pondělí 12. dubna vrátí do škol. S koncem nouzového stavu dojde k mírnému rozvolnění

V každém případě si zájemci vyberou termín očkování přímo při rezervaci poté, co obdrží PIN2. V žádném případě nebude možné očkovat lidi bez předchozí rezervace na konkrétní čas. Aby se zájemce mohl rezervovat, musí být zaregistrován v centrálním rezervačním systému právě na VOČM a počkat si na SMS s pozvánkou a PINem2. Vzhledem k tomu, že ve frontě je v současnosti kolem osmi stovek lidí, je pravděpodobné, že zájemci obdrží „vytouženou“ pozvánku v řádech dnů.

Jakmile bude Plzeňský kraj dostávat takové množství vakcín, aby byla dostatečně zásobena všechna očkovací místa i praktičtí lékaři, je VOČM připraveno zvýšit svoji kapacitu až na zhruba osm tisíc lidí týdně při provozu sedmi dní v týdnu od 8 do 18 hodin.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: