Foto: Václav Šváb

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na druhý únorový víkend roku 2020

Hned několik zajímavých událostí se uchází o vaši pozornost o druhém únorovém víkendu. Proběhne tradiční česko-bavorský festival, ale i zabijačka nebo valentýnské tvoření. Zde jsou naše tipy na víkend.

Treffpunkt: KONTAKT 2020

DEPO2015 se opět stane dějištěm česko-bavorských dnů, které se v Plzni pořádají od roku 2015 v souvislosti s Evropským hlavním městem kultury. V sobotu i v neděli se bývalá autobusová hala promění v klasickou „biergarten“, představí se německé filmy, fotografie, obrazy, divadlo i literatura.

Článek k tématu: Nový Treffpunkt zve nejen na pivo. Ke slovu přijde i hudba, filmy či výstavy


Zabijačkové hody na Lochotíně

Tradiční zabijačkové hody s oblíbenými pochutinami a svařákem, které připravil první městský obvod, proběhnou v sobotu 8. února 2020 od 10 do 17 hodin v Manětínské ulici. Vstup je zdarma a těšit se můžete také na hudební doprovod.


Premiéra komedie Každý má svou pravdu

Každý má svou pravdu je komedie z pera italského spisovatele Luigiho Pirandella. Její premiéra proběhne v sobotu 8. února ve Velkém divadle. Těšit se můžete na vynikající herecké obsazení, například na Janu Kubátovou, Apolenu Veldovou, Vladimíra Pokorného, Jaroslava Matějku nebo Michala Štěrbu.

Článek k tématu: Na každém šprochu je pravdy trochu! Nebo ne?


Výstava Šedé Dobřany

Především pro obyvatele Dobřan a jejich okolí je určena výstava, která ukazuje toto město na jižním Plzeňsku na dobových černobílých fotografiích především v období sametové revoluce. Výstava je k vidění v Dobřanské galerii.

Článek k tématu: Výstava Šedé Dobřany ukazuje město v letech kolem sametové revoluce


Valentýnské tvoření pod Radyní

V neděli 9. února 2020 si od 13 hodin budete moci přímo pod hradem Radyně, v Centru služeb pro turisty, vyrobit valentýnský dárek a potěšit jím někoho blízkého. Vstupné je 50 Kč a materiál na výrobu dárků a dekorací vám poskytnou pořadatelé.


Nevybrali jste si? Podívejte se na další akce do našeho kalendáře.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: