Foto: Pixabay

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první listopadový víkend 2019

Začátek listopadu je obdobím vzpomínání na blízké, kteří již nejsou mezi námi, ale také dobou s veselými podzimními akcemi pro děti. Ale nejen to. Pozveme vás i na další akce, které zpestří tento víkend.

Zoostrašení aneb Bu-bu-bu zoo

Protože byl Halloween a zítra nás čekají Dušičky, plzeňská zoo připravila speciální program. V sobotu 2. listopadu mají děti od 3 do 15 let vstupné za 50 Kč a od 16 hodin na ně čeká kouzelná podvečerní zoo. Připraveny jsou strašidelné soutěže, tombola, malování na obličej, dýňový enrichment u zvířat a na závěr lampionový průvod a spousta strašidel. Po celý den bude jezdit oblíbený zoo vláček.

Článek k tématu: V sobotu se bude v plzeňské zoo strašit. Do ulic letos naposledy vyrazí zoo vláček


Odpoledne s Městskou policií

V rámci interaktivní výstavy Já, hrdina seznámí městská policie děti s prací psovodů, ukáže odchytové vozidlo na zvířata a celkově představí svoji práci. Děti si budou moci vyzkoušet jízdu na segway a zasoutěžit si. Akce je zdarma a proběhne v areálu DEPO2015 v sobotu 2. listopadu.

Program a další info naleznete na stránkách www.depo2015.cz.


Svíce pro naše zemřelé

V sobotu 2. listopadu od 18 hodin budete moci v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni za přítomnosti plzeňského biskupa Tomáše Holuba zapálit svíčku pro své blízké zemřelé.

Článek k tématu: Plzeňský biskup zve na Svíci pro naše zemřelé


Strašidelný rej

Další akce pro děti proběhne v neděli 3. listopadu v Parkhotelu, kde se v 15 hodin sejdou duchové, strašidla, čarodějky a další bytosti. Také vystoupí sólisté pěveckého sboru Andílci – Angel Kids a kapela Pískomil se vrací, která se věnuje muzice a zábavě pro dětské publikum.

Článek k tématu: Blíží se Strašidelný rej


Víkend s roboty v Techmanii

Techmania Science Center, která propojuje vědu se zábavou, slaví již 11 let! Při této příležitosti si pro své návštěvníky připravila speciální víkendový program plný robotů a dalších vychytávek z oblasti umělé inteligence. Jaké je jejich využití v běžném životě nebo v různých profesích? To se dozvíte, když o víkendu zavítáte do plzeňské Techmanie! Na své si přijde opravdu každý. Pro nejmenší budou připraveny workshopy s Ozoboty, k vidění bude také šestinohý Hexapod při práci nebo senzorické inverzní kyvadlo. Zároveň si budete moci vyzkoušet průmyslovou robotickou ruku.


Veletrh Moderní dům a byt & Žena a domov

Největší západočeský veletrh startuje již dnes, tj. v pátek 1. listopadu, a jeho brány v hale TJ Lokomotiva budou otevřeny až do nedělního večera. Volnou vstupenku si můžete vytisknout přímo na našich stránkách.

Článek k tématu: Navštivte 13. ročník veletrhů Moderní dům a byt & Žena a domov v Plzni. Volná vstupenka k vytištění


Martinský trh

Trh bude zahájen v sobotu 2. listopadu tradičně na plzeňském náměstí Republiky. Nebudou chybět dobroty, rukodělné výrobky ani muzika. Stánky zůstanou na místě až do pondělí 11. listopadu, kdy do Plzně dorazí sv. Martin na bílém koni.


Další akce naleznete v našem kalendáři.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: