Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první víkend roku 2020

První víkend roku 2020 je pro mnohé ještě součástí vánočního volna a také předzvěstí tříkrálového pondělí. Kam vyrazit? Přinášíme několik tipů.

Velký plzeňský betlém

Už jen do pondělí 6. ledna 2020 můžete shlédnout unikátní betlém, který je vystavený v mázhauzu plzeňské radnice. Nyní čítá více jak 800 figurek a jeho součástí se může stát i vaše osoba. Stačí když vyrobíte sobě podobnou figurku, do pondělí ji odnesete do Muzea strašidel na náměstí Republiky k registraci a stanete se trvalou součástí betlému.

Článek k tématu: Velký plzeňský betlém se rozroste i letos


Jiří Šorm – Na cestě

Jednou z nejnovějších výstav, které můžete v Plzni spatřit, je výstava cestovatele a umělce Jiřího Šorma, jehož práce jsou po celý leden prezentovány v galerii Visio Art na Roudné.

Článek k tématu: Jiří Šorm představí zážitky ze svých cest v galerii Visio Art


Tríkrálový pochod k Ježíšku

Již poosmé vyjde tříkrálový pochod z plzeňského náměstí Republiky ke kostelíku U Ježíška (úvodní foto). Start je ve 14:00 a bude následovat program s ozvučeným živým betlémem, mší a koncertem. Po celou dobu akce bude možné přispět do kasičky Tříkrálové sbírky.

Článek k tématu: Poosmé půjdou v Plzni tři králové k Ježíšku


Tříkrálové koupání v Dobřanech

Dobřanští mroži vás zvou na plovárnu u Radbuzy za fotbalovým hřištěm, kde proběhne v neděli 5. ledna 2020 ve 14 hodin 8. ročník otužileckého koupání.


Nevybrali jste? Podívejte se na další akce do našeho kalendáře.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz

 
Přidat na Seznam.cz