Foto: Nadace 700 let města Plzně

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první víkend roku 2020

První víkend roku 2020 je pro mnohé ještě součástí vánočního volna a také předzvěstí tříkrálového pondělí. Kam vyrazit? Přinášíme několik tipů.

Velký plzeňský betlém

Už jen do pondělí 6. ledna 2020 můžete shlédnout unikátní betlém, který je vystavený v mázhauzu plzeňské radnice. Nyní čítá více jak 800 figurek a jeho součástí se může stát i vaše osoba. Stačí když vyrobíte sobě podobnou figurku, do pondělí ji odnesete do Muzea strašidel na náměstí Republiky k registraci a stanete se trvalou součástí betlému.

Článek k tématu: Velký plzeňský betlém se rozroste i letos


Jiří Šorm – Na cestě

Jednou z nejnovějších výstav, které můžete v Plzni spatřit, je výstava cestovatele a umělce Jiřího Šorma, jehož práce jsou po celý leden prezentovány v galerii Visio Art na Roudné.

Článek k tématu: Jiří Šorm představí zážitky ze svých cest v galerii Visio Art


Tríkrálový pochod k Ježíšku

Již poosmé vyjde tříkrálový pochod z plzeňského náměstí Republiky ke kostelíku U Ježíška (úvodní foto). Start je ve 14:00 a bude následovat program s ozvučeným živým betlémem, mší a koncertem. Po celou dobu akce bude možné přispět do kasičky Tříkrálové sbírky.

Článek k tématu: Poosmé půjdou v Plzni tři králové k Ježíšku


Tříkrálové koupání v Dobřanech

Dobřanští mroži vás zvou na plovárnu u Radbuzy za fotbalovým hřištěm, kde proběhne v neděli 5. ledna 2020 ve 14 hodin 8. ročník otužileckého koupání.


Nevybrali jste? Podívejte se na další akce do našeho kalendáře.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: