Kaolinový důl Nevřeň. Foto: Industry Open

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na třetí červnový víkend 2019

Čeká nás vyloženě letní víkend a kromě toho, že jej můžete strávit pohodově někde u vody, máte možnost vyrazit na některou z kulturních akcí, kterých se tentokrát sešlo opravdu hodně. Největším lákadlem je jistě festival Industry Open. Pozveme vás ale také na alternativní festivaly, pouť, do netradiční ZOO a na dvě akce Divadelního léta pod plzeňským nebem.

Industry Open

Tomuto festivalu jsme se již na našich stránkách obsáhle věnovali. Během tří dnů (14. – 16. 6.) se otevřou areály průmyslových firem i jiná běžně nepřístupná místa a odhalí vám svá tajemství. V rámci festivalu se vůbec poprvé otevře prohlídková trasa bývalého kaolinového dolu v Nevřeni (úvodní foto). Budete moci zavítat na oslavu 120. výročí Plzeňských městských dopravních podniků a zúčastnit se historických jízd nebo nahlédnout do areálů společností Škoda Transportation. Více informací si přečtěte v článku Festival Industry Open o víkendu otevře i běžně nepřístupná místa.

Nefestík 2019

Desátá veselá sešlost nekomerční kultury navazuje na bestiální Nepalfesty v Nepomuku. Letos vás čekají tři dny plné nezávislé hudby, divadla a filmu na 3 scénách. Startuje se v pátek na Zelenohorské poště a končí až v neděli. Vystoupí například jedna z nejoceňovanějších českých shoegaze kapel Manon Meurt, heavy-dub Shakk-Attack, plzeňské kytarovky Snyder, Lusky a Radosta i množství DJs rozličných žánrů. Z Polska dorazí reggae Dubrising. V sekci divadelní nebude chybět slampoetry, IMPROzápas, Teatr Novogo Fronta ani loutkové divadlo (nejen) pro děti. To vše za dobrovolné vstupné. Více v článku v Nefestíku.

Žonglobalizace 2019: Stav beztíže

Devátý ročník Žonglobalizace běží již od úterý, ale hlavní program je teprve před námi. V sobotu 15. 6. zaplní Borský park exhibice nového cirkusu s podtitulem Stav beztíže. Budete se skvěle bavit pohybovými workshopy, dechberoucími i komickými představeními. Více si o akci můžete přečíst v této tiskové zprávě.

Dobřanská pouť

Od pátku do neděle je v Dobřanech pouť. Hlavní program proběhne v sobotu 15. 6. na náměstí TGM od 10:30. Kromě stánkového prodeje a atrakcí se můžete těšit i na muziku, vystoupí třeba Extraband revival nebo Gentiana.

Den Ždírecké ZOO

V sobotu 15. 6. se můžete vypravit do Ždírce na jižní Plzeňsko, kde od 13 do 17 hodin v tamní netradiční ZOO proběhnou ukázky kovářského řemesla a řezbáře. Na programu je také prezentace Lesů ČR i střední školy v Oselcích. Více se o Ždírecké ZOO můžete dočíst v našem tipu na výlet.

Divadelní léto pod plzeňským nebem – doprovodný program

Doprovodný program Divadelní léto pod plzeňským nebem startuje tento víkend. V sobotu od 20:30 proběhne v Zach’s pubu Festiválek hereckých kapel. Těšit se můžete na divoké aranže známých hitů v podání formace Fortel z divadla Alfa či skupinu Pawlowski. Nedělní večer bude U Ježíška patřit tomu nejlepšímu z právě končící sezóny plzeňského muzikálu. Kompletní program festivalu.


Nevybrali jste si? Nevadí. V našem kalendáři akcí je uvedeno daleko více událostí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: