Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výhody a nevýhody investování do akcií nebo zlata

Investování do akcií a zlata má mnoho výhod a nevýhod. Níže uvádíme ty nejdůležitější.

Investujte svůj kapitál do akcií:

Akcie obecně známé jako „aktiva“ jsou nejoblíbenějším typem investičních řešení mezi investory. Akcie jsou obvykle typu „hit and miss“, protože jako investor potřebujete najít nejlepší akcie, do kterých chcete investovat. Pro nové investory může být otázkou, jak investovat na akciovém trhu? Akcie jsou k dispozici v různých formách; můžete investovat do podílu společnosti, která vám nakonec může přinést vysoký zisk nebo ztrátu. Následuje několik výhod a nevýhod investování na akciovém trhu.

Výhody investování do akcií:

Žádné skryté poplatky: Investice do akcií je více než ideální investice pro mnoho lidí. Akcie se obvykle nakupují v hotovosti, což znamená, že se u nich téměř nevyskytují žádné skryté poplatky nebo další poplatky zaobalené “sladkými řečičkami”.

Snadný nákup a prodej: Postup nákupu a prodeje akcií je ve srovnání s jinými investičními možnostmi velmi snadný. Investor má možnost své akcie koupit nebo prodat. Kdykoli má investor pocit, že se cena akcií zvýšila, může je volně prodat.

Nevýhody investování do akcií:

Vyšší riziko: Navzdory výhodám je při nákupu akcií třeba vzít v úvahu spoustu věcí. S investováním do akcií jsou spojeny různé typy rizik. Největším rizikem je, že ceny vždy kolísají. Pokud jde o ceny akcií, neexistuje žádný zjevný vzorec, takže riziko ztráty vašich peněz je vždy vysoké.

Špatná rozhodnutí by mohla stát ztrátu celého kapitálu: Lidé obvykle skončí špatným rozhodnutím, když uvidí klesající cenu akcií, protože doufají, že po nějaké době bude opět vysoká. Když však ceny místo zvyšování nadále klesají, investoři si uvědomují, že učinili špatné rozhodnutí, ale tou dobou je příliš pozdě.

Nedostatek kontroly nad rozhodnutími společností: Nedostatek kontroly je také velmi důležitý, na který by měl každý pamatovat. Když kupujete akcie společnosti, nemáte žádné slovo při rozhodování nebo strategii společnosti. Společnost může dělat špatná rozhodnutí, která mohou způsobit ztrátu, což znamená, že cena vašich akcií nakonec poklesne. Nedostatek kontroly může být pro investory velmi frustrující a nervózní.

Abyste se vyhnuli zklamání při výběru nesprávné obchodní platformy, doporučujeme vám prohlédnout si stávající obchodní platformy prostřednictvím https://www.trusted-broker-reviews.com/cs/.

Investujte svůj kapitál do zlata:

Jedním z nejstarších investičních řešení, které investoři upřednostňovali, je zlato. Ano, investoři z celého světa si myslí, že neexistuje lepší způsob, jak udržet své peníze v bezpečí, než nákup zlata. Pokud jde o zlato, investují investoři různými způsoby. Někteří dávají přednost nákupu šperků, které mohou použít ve svém životě. Tímto způsobem jsou s nimi jejich peníze v bezpečí, a také je využívají. Na druhou stranu existují také někteří investoři, kteří dávají přednost nákupu zlata v pevné formě, tj. jako zlaté mince nebo zlaté cihly, protože tak mohou mít čistou formu zlata. Protože každá mince má dvě strany, investice do zlata má také své vlastní výhody a nevýhody:

Výhody investování do zlata:

Cena je ve srovnání s jinými aktivy méně volatilní: Existuje více než jeden důvod, proč lidé dávají přednost zlatu ve srovnání s jinými investičními řešeními. Trh se zlatem má záznam, že po dlouhou dobu zůstává na vysoké úrovni. Ať už je to jakákoli země na světě, trhy se zlatem se dotýkají vrcholu a zůstávají tam po dlouhou dobu, a proto je lidé považují za nejlepší způsob zachování jejich bohatství.

Globálně akceptováno: Zlato je přijatelné po celém světě. Navíc v různých částech světa rozhodně neexistuje jiný druh zlata, což znamená, že s ním můžete obchodovat bez ohledu na to, kde se nacházíte. Mnoho lidí používá tuto strategii a vyměňuje své zlato za různé měny, zvláště když vidí, jak jejich měna klesá. Zlato si můžete jednoduše nechat u sebe a prodat, kdykoli za něj získáte perfektní ceny.

Nevýhody investování do zlata:

Ne pravidelný zisk: Investice do zlata však není vždy tak prospěšná, jak si myslíte. Lidé obvykle s nedostatkem znalostí investují do zlata, ale dříve či později si uvědomí, že investování do zlata jim nepřináší velkou výhodu. Jediným důvodem, proč investovat do čehokoliv, je získat z toho nějakou výhodu. Nákup zlata a jeho zadržování u sebe vám však nepřinese vůbec žádnou výhodu, pokud se ho nerozhodnete prodat. Z tohoto zlata není žádný úrok ani příjem.

Provize: Navíc, pokud investujete do zlata nákupem ve formě šperků, můžete nakonec zaplatit značnou provizi prodejci ve jménu výroby šperků.

Nepředvídatelný trh se zlatem: Dále, pokud si prohlédnete historii zlata a jeho ceny, uvědomíte si, že i přes to, že ceny zlata zůstávají vysoké po dlouhou dobu, existují chvíle, kdy ceny z ničeho nic začnou klesat, což není pro investora vůbec dobré.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: