Logo Nadace 700 let města Plzně

Výstava ve Smetanových sadech připomene 30 let činnosti Nadace 700 let města Plzně

V úterý 4. dubna bude v 16:00 zahájena vernisáží výstava 30x NADACE OD DVORKU PO KATEDRÁLU. Před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje si ji zájemci budou moci prohlédnout do 1. května. Výstava se uskuteční s podporou Statutárního města Plzeň.

Že je na co vzpomínat a co si připomenout, dokládá právě výstava 30x NADACE OD DVORKU PO KATEDRÁLU. Sám název napoví, že se Nadace 700 let města Plzně podílela na obnově katedrály, ale i dalších památek a je pořadatelem oblíbené akce Plzeňské dvorky. Založena byla 14. ledna 1993 městem Plzeň. Za tři dekády své existence podpořila nebo sama zrealizovala tisíce projektů v oblasti kultury, sportu, vydavatelství, obnově památek, ale pomáhala často také v sociální oblasti. Stejně tak činí i dnes. Po dobu konání výstavy bude v recepci Studijní a vědecké knihovny PK zdarma k dispozici publikace „25 let pro vás“, kterou nadace vydala v roce 2018, a která nabídne ještě více ohlédnutí do minulosti než umožňuje prostor výstavy.

„Třicet let uběhlo jako voda a když se ohlížím zpět za těmi roky od založení nadace je to velká radost,“ říká Alena Kozáková, výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně. „Doslova na každém kroku v centru města vidím její stopy. Zároveň si vždycky vzpomenu na všechny, které jsme během našeho působení v Plzni potkali. Ať to byli naši spolupracovníci a partneři nebo návštěvníci akcí, které jsme pořádali nebo podpořili. Jsem na historii nadace hrdá a zároveň si uvědomuji, že nás zavazuje k tomu, abychom co nejlépe pokračovali v tomto díle,“ dodává Alena Kozáková.

Přečtěte si článek o celé historii Nadace 700 let města Plzně:

Nadace 700 let města Plzně si připomíná 30 let od svého založení
Zdroj: Nadace 700 let města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: