Foto: Obludárium PR

Výstava Divadla bratří Formanů a jejich přátel dovede diváky k Obludáriu i Aladinovi

Vstupní prostory Měšťanské besedy se promění v imaginární entrée k představením Divadla bratří Formanů Obludárium a Aladin. Výstava bude zahájena v úterý 30. srpna a návštěvníci ji mohou shlédnout zdarma až do 17. září. K vidění budou fotografie ze vzniku obou představení, kresby Matěje Formana, malované kulisy a interaktivní hravé předměty.

Výstava zpestří zážitek zejména návštěvníkům hry Obludárium, která zaplní stan na zahradě Měšťanské besedy od 31. srpna, ale také rodičům a dětem mířícím 11. září na představení Aladin.

„Vystaveny budou fotografie Ireny Vodákové z příprav představení a také kresby, které posbíral a nakreslil výtvarník, scénograf a režisér Matěj Forman na cestě s Aladinem do Brazílie. Fantazii a touhu hrát si probudí malované kulisy Josefa Sodomky a interaktivní objekty Pavla Macka,“ přibližuje expozici Hana Kulawiaková z Měšťanské besedy.

obludarium
Foto: Obludárium PR

Nejúspěšnější představení Divadla bratří Formanů, legendární varietní show Obludárium už mělo téměř 1000 repríz a získalo Cenu Alfréda Radoka, ale v posledních několika letech se hraje pouze ojediněle. V magickém cirkusovém stanu se předvedou obludy jako vousatá zpěvačka, mořská panna, silák s oslnivým hlasem, krasojezdkyně či tři české velké hlavy. Některé z celkem 12 termínů představení jsou již vyprodané.

V magický svět pohádek Tisíce a jedné noci se zase promění Velký sál Měšťanské besedy. Rozprostře se tu cizokrajný svět putujících nomádů, tajuplných míst, zahrad a paláců. Po skončení představení si budou moci malí i velcí prohlédnou loutky.

Vstupenky na představení Divadla bratří Formanů v Měšťanské besedě jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz. Prohlédnout expozici  simůže kdokoli od 30. srpna do 17. září, každý den v čase od 10 do 21:30 hodin.

Zdroj: Měšťanská beseda

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: