Vizuál k výstavě.

Výstava Letní dovolená v minulém půlstoletí v Dobřanech

Školní rok skončil a dětem začaly dlouho vyhlížené prázdniny – tábory, výlety, dovolené s rodiči i čas strávený u prarodičů. Než se ale nadějeme, léto skončí a opět tu bude nový školní rok. Stejně tak, jako se střídá jaro, léto, podzim a zima, střídají se v našich životech i jiná období… Právě léto, čas dovolených a také letošní sté výročí republiky přivedlo pracovníky Dobřanské galerie na myšlenku propojení historie Československa a letních prázdnin. Proto pro vás připravili výstavu Letní dovolená v minulém půlstoletí.

Můžete tak zavzpomínat na dětství a připomenout si radostné zážitky z prázdnin u moře, v kempu, na letním táboře nebo u babičky a dědy. Na obdiv jsou vystaveny nejen typické látkové nafukovací matrace, koupací úbory, celé tábořiště i houpací síť s dalšími nezbytnými potřebami. Na příchozí dohlíží i soudobý příslušník SNB v respekt vzbuzující uniformě.

Jaký byl plat prodavačky v roce 1989? Kolik stálo máslo nebo třeba dovolená v Bulharsku? Jak vypadá výjezdní doložka? Na čem jsme u babičky a dědy jezdili? Odpovědi na tyto a další otázky najdete až do 9. 9. v Dobřanské galerii na náměstí T.G.M. 5 (informační centrum).

Vrátit se v čase a osvěžit si své vzpomínky můžete po celé prázdniny ve všední dny od 8:30 do 17:00 a o víkendech od 13:00 do 17:00. Vstupné pro dospělé je 10 Kč, pro děti zdarma.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: