Vizuál k akci.

Výstava Lolly Pop ukáže tvorbu Bereniky Saudkové

Nová výstava v galerii Visio Art představí tvorbu Bereniky Saudkové, dcery slavného Káji Saudka.

Berenika začala kreslit, jak říká její maminka, ještě dříve, než vyslovila první slovo. Jako předškolní dítě již vypomáhala v atelieru svému otci Kájovi Saudkovi. Své první plátno prodala do Spojených států a to jako školačka v necelých dvanácti letech. Od té doby uspořádala mnoho výstav doma i ve světě.

Přes její výtvarné úspěchy se rozhodla díky nespočetným zájmům pro klasické studium. Po absolvování všeobecného gymnázia pokračovala studiem oboru biologie na vysoké škole. Ač nerada, studium přerušila s rozhodnutím věnovat se naplno své nejoblíbenější činnosti – malbě.

Její obrazy jsou zachycením konkrétních pocitů, vyjadřují niterní stav konkrétních osob. V obrazech využívá postřeh, že naše mysl, je citlivá na sebemenší detail mimiky lidské tváře a tím může výrazně ovlivnit celkový ráz prožitku. Nejsou to tedy portréty, které známe z klasického období malby. Obrazy jsou založeny na empatii autora a odpovídá tomu i střídmost barevného pojetí, kdy už lehká změna tónu podporuje umělcovu představu.

Berenika Saudková – LOLLY POP

Vernisáž: 8. 11. 2018 v 17:00
Výstava potrvá do 28. 12. 2018
Visio Art Gallery
Na Roudné 18, Plzeň


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: