Vizuál k výstavě.

Interaktivní výstava Malý princ v plzeňské Papírně je prodloužena do 7. července 

Magický les ozářený velkým měsícem, všude stromy a světýlka, mlha linoucí se po zemi a vůně šimrající v nose… Jedinečný svět plný fantazie na interaktivní výstavě Malý princ v plzeňské Papírně zůstává přístupný všem návštěvníkům až do 7. července.

„Díky velkému zájmu ze strany veřejnosti a vstřícnosti Papírny se nám podařilo výstavu prodloužit, a to dokonce o další dva měsíce – do 7. července. Dorazte, bude krásně! Procházka podél řeky, dobré jídlo a pití na zahrádce a návštěva výstavy, která je větší než kdekoliv předtím… To je ideální kombinace pro výlet do Plzně. Ráda bych také pozvala všechny školy, pro které je výstava otevřena do konce školního roku,“ připomíná autorka výstavy Eliška Podzimková.

Interaktivní výstava s rozšířenou realitou Malý princ známé výtvarnice Elišky Podzimkové se s úspěchem představila u nás i za hranicemi. Aktuálně se kouzelný svět Malého prince, který zapůsobí nejen na oči, ale i další lidské smysly, zabydlel v industriálním prostoru bývalé papírny na plzeňských Slovanech. Papírna se nachází zhruba 15 minut chůze z centra města oblíbenou vycházkovou trasou proti proudu řeky Radbuzy.

Výstavě dominují obrázky z knížky Malý princ, které Eliška Podzimková připravovala na Islandu. Jak je pro Eliščinu tvorbu typické, jde o kombinované fotografie s ilustracemi. Obrázky ožívají prostřednictvím AR (augmented reality) aplikace ARTIVIVE, která je volně ke stažení do chytrých telefonů. Například obrázek z pilotní kabiny letadla se začne hýbat tak, že letadlo prolétává krajinou, pilot manévruje a vše podkresluje zvuková stopa. Součástí výstavy jsou interaktivní instalace. Odvážlivci mohou třeba vnořit ruce do obrovského mechového vejce, najít a ohmatat ukryté zvířátko a následně jej zkusit nakreslit.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: