Foto: Stavba roku Plzeňského kraje

Krajské stavby roku 2021 se přes Vánoce představují ve Stříbře

Nejzdařilejší stavby, které vznikly v loňském roce na území Plzeňského kraje, jsou až do 15. ledna 2023 k vidění na výstavě ve vestibulu radnice ve Stříbře. Lidé se tu mohou seznámit se stavebními počiny, které soutěžily o titul Stavba roku Plzeňského kraje. Uvidí, jaké z nich byly na vítězný titul nominovány, jak je hodnotila odborná porota a kdo si odnesl ze soutěže ceny. Město Stříbro získalo v letošním ročníku nominaci za venkovní prostranství Základní umělecké školy – prostor se zvukem umění.

Stavebním dílům, která letos soutěžila o titul Stavba roku Plzeňského kraje, je věnována putovní expozice umístěná do 15. ledna na radnici města Stříbra na Masarykově náměstí 1. Velkoformátové panely představují fotografie všech 37 soutěžních staveb s popisem. U děl, která se dostala do nominací na ceny, je kromě hodnocení odborné poroty také QR kód odkazující na jejich videomedailonky. Ty ukazují stavby z různých úhlů pohledu.

Město Stříbro bylo v letošním ročníku soutěže porotou oceněno jako investor veřejného prostranství ZUŠ – prostoru se zvukem umění. Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje si odneslo za zdařile provedený venkovní prostor spojený s celkovou rekonstrukcí budovy. Na vrchní ploše stupňovitě členěného prostoru vkusně dominuje jednoduchá pergola tvořená šesti kamennými sloupy a dřevěnou konstrukcí.

Videomedailonky staveb:

Zdroj: Stavba roku Plzeňského kraje

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: