ZČM v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

Výstava v Západočeském muzeu vás provede intimním životem zvířat

Výstava „Milování v přírodě: průvodce intimním životem zvířat“, která bude k vidění v hlavní budově Západočeského muzea, podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat, vysvětluje výhody a nevýhody jednotlivých rozmnožovacích strategií – tedy důvody, které vedly k jejich evoluci. Jádrem výstavy jsou kvalitní fotografie a sbírkové předměty doplněné vysvětlujícím textem, který je založen na nejnovějších vědeckých poznatcích. Vysoká je jak informační, tak i estetická hodnota výstavy. Ta je místy pojata zábavnou formou, s několika hravými prvky, které mají návštěvníka zaujmout, ale zároveň i poučit.

 „Návštěvníci si třeba mohou sestavit profil svého ideálního partnera, nebo si na interaktivní obrazovce vyzkoušet výběr partnera podle jeho tváře. Také se mohou zaposlouchat do různých zvířecích písní lásky, zkusit odhadnout, kdo z dvojice zvířat je samec a kdo samice, nebo jen pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek v akváriích a teráriích. Ve fotopointu se mohou vyfotit v podobě lva či lvice, nebo si zazávodit s modely spermií na lanech o to, která (kdo) oplodní vajíčko a zda se tedy narodí chlapeček nebo holčička“, sděluje kurátor výstavy RNDr. Roman Vacík.

Výstava je atraktivní nejen pro rodiny s dětmi ale i pro dospělé návštěvníky. Hlavní cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ a studenti středních škol. Expozice vznikla ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 27. 8. 2020 v 17.00 hodin ve výstavním sále 1 Západočeského muzea v Plzni v Kopeckého sadech.


Milování v přírodě: průvodce intimním životem zvířat

Západočeské muzeum v Plzni
Kopeckého sady 2, Plzeň
28. 8. 2020 – 3. 1. 2021, otevřeno úterý až neděle: 10.00 – 18. 00 hodin


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: