Foto: Liftor

Z Plzně do Evropy: Stoly od Liftoru jdou i za hranice

Dnes si představíme jednu společnost, která je ukázkou toho, že díky poctivé práci a kvalitním produktům si i mladá firma z Plzně může rychle najít cestu do Evropy. Společnost Liftor se zabývá výrobou a prodejem polohovacích stolů a dalšího ergonomického vybavení nejen do kanceláří, ale také do domácích pracoven a dílen nebo dětských pokojů.

Společnost založili tři mladí podnikatelé – Ondřej Jírovec, Vašek Ortinský a Pavel Petr  –, kteří pracovali v technologické firmě, kde si jejich kolegové i oni samotní stěžovali na bolavá  záda kvůli nepřetržitému každodennímu sezení. S bolestmi zad a ztrátou kondice se všichni tři potýkali i přesto, že jsou nadšení sportovci. Problémům souvisejícím se sedavým způsobem života se zkrátka nelze úplně vyhnout ani přes snahu celodenní sezení v práci nějak vykompenzovat. Na řešení však přišli v dubnu 2019, když byli na cestě po východní Asii.

„Tam jsme poprvé zaregistrovali něco, co nám hned na první pohled přišlo jako skvělý nápad – polohovatelný stůl, který bylo možné nastavit do různých výšek a přizpůsobit ho svojí práci a činnosti,“ říká Vašek Ortinský. Všechny tento nápad okamžitě zaujal a přestože firmy, které prodávaly kancelářské polohovací stoly, již v České republice existovaly, tyto stoly často nedosahovaly dostatečných kvalit. „Chtěli jsme tomu nápadu přidat nějakou větší hodnotu, ruční práci, lidskost a řemeslo. Chtěli jsme mít možnost vyrobit sobě i lidem kolem nás stůl na míru, a to takový, na kterém bude poznat, že za ním stojí člověk a ne pouze stroj,“ dodává Ondřej Jírovec.

Výsledkem bylo, že se rozhodli dovážet elektrické zdvihací nohy stolů a spojit je s deskami, které budou ručně vyráběny v České republice. Nějakou dobu trojici trvalo, než se jí podařilo najít vhodné prostory pro výrobu, ale na jaře 2021 se konečně rozběhla výroba stolů pod značkou Liftor. Díky vlastní dílně je společnost schopna zákazníkům vyrobit desku stolu na míru už do druhého dne, což je velká výhoda oproti řadě konkurenčních firem.

Polohovací stoly do kanceláře nabízíme s několika dekory dřeva desky stolu a různými barvami zdvihacích nohou. Každý si díky tomu může vybrat a nechat vyrobit stůl podle svého vkusu a zařízení interiéru,“ říká Pavel Petr, třetí z podnikatelského tria.

Mezi klienty patří jak individuální zákazníci, kteří si stoly pořizují do svých pracoven a soukromých kanceláří, tak i velké firmy, které chtějí zajistit svým zaměstnancům kvalitní, zdravé pracovní místo. Nejde pak pouze o to nabízet samotné stoly, ale také další pomůcky pro zařízení ergonomického pracovního místa od ergonomických židlí po nastavitelný držák na monitor. Rovněž se vedle prodeje snaží šířit osvětu v oblasti zdravého přístupu k práci.

„Naším cílem není jen měnit k lepšímu kancelářské prostředí, ale i prostředí, kde se učí děti a kde trávíme volný čas. Proto lze v nabídce Liftoru najít i polohovatelné stoly pro děti a vyztužené kutilské stoly s nosností až 230 kg. Dále se chceme zaměřit na rozšíření nabídky dekorů, vyrábět desky stolů z masivu a celkově nabízet více vlastních výrobků, které zapadnou do filozofie Liftoru,“ dodává Pavel Petr.

Vzhledem k rychlé oblibě stolů Liftor lze soudit, že se společnost vydala správným směrem. Díky důvěře tuzemských zákazníku si tak trojice plzeňských podnikatelů brzy troufá na poměrně zásadní krok a vstupuje na nové trhy, aby i zahraničním zákazníkům přinesla zdravější pracovní dny strávené u jednoho stolu. Liftor expanduje na Slovensko, do Německa či Polska a na další evropské trhy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: