Foto: Pořadatel

Zámek Zbiroh ovládne historická bitva

Zámek Zbiroh se o víkendu 2. a 3. září vrátí do minulosti. O několik století zpět vtáhne návštěvníky příběh z dob krále Jiřího z Poděbrad. Na prostranství pod zámkem se odehraje střet dvou panovníků – zaútočí na sebe vojska krále Matyáše Korvína a Jiřího z Poděbrad. Vedle udatných válečníků budou v bitvě k vidění děla, pyrotechnické efekty a představí se i jezdci na koních.

Kromě samotné bitvy je připravený také doprovodný program. Lidé se mohou těšit na hudební a taneční vystoupení, atrakce pro nejmenší nebo dobový jarmark se spoustou dobrot a zajímavých výrobků. Chybět nebudou také šermířské ukázky, a to jak střety dospělých válečníků, tak atraktivní souboj známého dua dvou mladíků VíMa. Program historického dne odstartuje výstřelem z děla v pravé poledne, bitva začíná v 15 hodin.

Historickou show organizuje skupina historického a scénického šermu Rytíři Koruny České, za čtvrt století existence má za sebou spolek celou řadu akcí, vystoupení po celé Evropě a bohaté zkušenosti s filmovým natáčením – členové účinkují ve slavných filmech a seriálech, jako třeba Letopisy Narnie 2, Johanka z Arku, Warcraft, The Musketeers a podílejí na natáčení Knightfall a Britannia.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: