Foto: Plzeňský kraj

Západní okruh se otevře motoristům 20. února. Den předtím si jej může prohlédnout veřejnost

Západní okruh, jedna z historicky největších investičních investičních staveb Plzeňského kraje a města Plzně bude pro motoristy uvedena do provozu v noci na pondělí 20. února 2023. Ještě předtím si ho ale budou moci užít chodci, cyklisté nebo koloběžkáři.

Slavnostní otevření Západního okruhu proběhne v neděli 19. února. Během akce si bude moci celou trasu prohlédnout veřejnost a příznivci technických staveb. A počítá se i s doprovodným programem.

„Tak velká stavba, kterou tzv. Západní okruh bezesporu je, si zaslouží také patřičné uvedení do provozu. Jde v mnoha směrech o naprosto mimořádnou stavbu. Západní okruh je naše největší a nejnáročnější dopravní stavba, jak z hlediska finančního, tak stavebně technického a my jsme nyní na jejím konci. Zvu proto širokou veřejnost, aby se s ní mohla detailně seznámit právě při slavnostním odpoledni, které chystáme. Půjde o zcela unikátní šanci se po Západním okruhu projít pěšky nebo projet na kole,“ zve na slavnostní otevření hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Program v pravé poledne zahájí slavnostní přestřižení pásky a naváže na něj doprovodný program. Pásku budou stříhat představitelé Plzeňského kraje v čele s hejtmanem Rudolfem Špotákem, města Plzně s primátorem Romanem Zarzyckým a zástupci zhotovitelů staveb. Slavnostní akt se odehraje hned při nájezdu na Západní okruh za kruhovým objezdem u Globusu na Lochotíně.

Návštěvníci si poprvé a naposledy zcela legálně budou moci projít či projet celou téměř čtyřkilometrovou trasu dokončené II. etapy Západního okruhu. Na procházce trasou bude ve směru od Globusu zhruba po kilometru připraven rovněž doprovodný program. Zázemí i v případě nepříznivého počasí poskytne větší ze dvou biokoridorů, které přes daný úsek přechází. Právě pod ním budou připraveny stany s prezentací partnerů a ukázek techniky. Chybět nebude ani stan s posezením, občerstvením a reprodukovanou hudbou. Rodiny se mohou těšit na aktivity pro děti, ukázky techniky městské i státní policie, zdravotníků, či Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Oficiální program, který chystá Plzeňský kraj ve spolupráci s městem Plzeň, bude probíhat od 12 do 14 hodin.

Zdroj: Plzeňský kraj

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: