Foto: ZČU

Rok jedna a Pivo s rektorem. Na ZČU začíná nový akademický rok

Do prvních ročníků bakalářských a magisterských studijních programů se zapsalo přes 4200 studentů, přibližně o 440 více než v minulém roce. Přivítá je dvoudenní festival Rok jedna, na který naváže tradiční akce pro všechny studenty Pivo s rektorem.

V pondělí 19. září se kampus Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) i univerzitní budovy v centru města zaplní novými i stávajícími studentkami a studenty. Začne totiž období výuky v zimním semestru akademického roku 2022/23. Jak už univerzita informovala v minulém týdnu, vyučovat se bude prezenčně.

Hned na začátku semestru mají noví studující jedinečnou možnost seznámit se s univerzitou i městem Plzeň. Informační a poradenské centrum (IPC) ZČU pro ně totiž na 20. – 21. září připravilo dvoudenní festival Rok jedna. Ten má především studujícím z prvních ročníků pomoci zorientovat se v univerzitním prostředí, získat potřebné informace k úspěšné adaptaci na vysokoškolský systém výuky, a přispět tak ke zvládnutí jejich studia.

Festival Posviť si na budoucnost pomůže žákům 9. tříd s volbou dalšího vzdělání

Program odstartuje v úterý 20. září ve 14 hodin přímo v kampusu na Borských polích. V průběhu celého dne se tu na stancích budou prezentovat univerzitní pracoviště a studentské organizace. V 15 hodin bude kampus patřit podnikatelskému inovačnímu klubu ZČU BoostUp a hovořit se bude o podpoře podnikatelských aktivit studujících. Účastníky přijde pozdravit rektor Miroslav Holeček, hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a člen Rady města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola. V průběhu odpoledne se studenti mohou těšit na kuchařské a taneční workshopy, sportovní aktivity nebo vystoupení studentských kapel.

Ve středu 21. září se pak Rok jedna přesune do centra Plzně, kde na účastníky dopoledne čeká brunch v Kulturce, odpoledne pak univerzitní swap nebo prohlídka města od Visit Plzeň. Zájemci mohou také společně navštívit Galerii Ladislava Sutnara a večer jsou zváni do univerzitní kavárny Družba, kde na absolvent ZČU Filip Koryta a jeho hosté budou diskutovat o tom, jak zvládat studium třeba i s duševním onemocněním a kde hledat na ZČU podporu a pomoc.

Nové divadlo v Plzni se pyšní unikátním systémem umělého dozvuku

Doprovodnou akcí Roku jedna bude tradiční Pivo s rektorem. Neformální setkání, kdy studentům pivo načepuje sám rektor Miroslav Holeček, se uskuteční ve čtvrtek 22. září od 16 hodin na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Pro nové i stávající studenty je akce skvělou příležitostí seznámit se osobně s rektorem Miroslavem Holečkem a popovídat si s ním v přátelské atmosféře, mimo zdi učeben. I letos se bude čepovat světlý ležák Ventill z minipivovaru Proud. Studenti i zaměstnanci ZČU mají během akce nárok na dvě piva zdarma.

Zdroj: ZČU

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: