Vizuál k akci.

Festival Posviť si na budoucnost pomůže žákům 9. tříd s volbou dalšího vzdělání

Festival středních škol Plzeňského kraje Posviť si na budoucnost, který pomáhá žákům 9. tříd základních škol s volbou jejich další vzdělávací cesty, se koná letos pošesté v areálu plzeňského DEPO2015.

Festival je dvoudenní, v pátek 7. října dopoledne se areál zaplní třídami deváťáků, které se na akci registrovaly předem.  Páteční odpoledne od 12 do 15 hodin a sobota 8. října od 9 do 12 hodin jsou určené jednotlivcům.

„Srdečně zveme žáky 9., ale i 8. ročníků ZŠ s rodiči nebo kamarády!,“ lákají pořadatelé žáky nejvyšších ročníků základních škol.

Před akcí samotnou je vhodné na stránkách posvitsinabudoucnost.cz prozkoumat profily vystavujících středních škol a připravit se s pomocí Festivalové karty, která slouží jako pracovní list pro návštěvníky. Na webových stránkách jsou k dispozici také metodiky pro pedagogy a pro rodiče s doporučeními, jak mladé lidi v jejich rozhodování co nejlépe podpořit.

Na festivalu také najdete také poradenskou zónu, kde můžete využít kariérové poradce z Krajského centra vzdělávání a Úřadu práce nebo načerpat informace o trhu práce od Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje.

Festival se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje, Rudolfa Špotáka, a je součástí dlouhodobé práce se žáky v Plzeňském kraji, kterým se pořadatelé snaží usnadnit volbu perspektivního profesního směřování.

Zdroj: Krajské centrum vzdělávání a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: