Bangditos Theater. Foto: ArtProm

Živá ulice odstartuje divadelním blokem

Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy a DEPO2015. Od 15. do 17. července se můžete těšit na celkem 8 představení pod širým nebem. Mikropředstavení pro jednoho diváka, fireshow, pohádku pro děti i klaunérii nabídnou první festivalové dny. Jako každý rok je vstup na festival Živá ulice zdarma. 

V pondělí 15. 7. odstartuje další ročník Živé ulice. Do Mlýnské strouhy zavítají artisté a umělci nejen z Čech, ale i Německa či Nizozemí. Pod širým nebem zahraje sedm souborů, každý den můžete vyrazit na dvě až tři představení. Hned první den zaparkuje v Mlýnské strouze Le Cabaret Nomade, který nabídne nevšední zážitek – představení pro jednoho diváka. Jejich nejnovější inscenace Kabinet pamětí vás vytrhne svým klidem a intimitou z každodenního shonu, zatímco druhé představení večera, které se odehraje v DEPO2015, vás pořádně rozproudí. Z Německa k nám dorazí Bängditos theater (úvodní foto) – těšte se na pořádnou jízdu s trochou nebezpečí, a hlavně spoustou humoru.

V úterý 16. července dorazte s dětmi a mladšími sourozenci. Divadlo Continuo zahraje pohádku Zuna, která bude plná poetických loutek, zábavných žížal a živé muziky. A po pohádce nemusíte spěchat domů vařit. V Mlýnské strouze se vám představí divoký mistr kuchyně, který během dělání palačinek dokáže na vlastně vyrobeném víceúčelovém stroji klidně hrát na varhany i na buben. One man show Holanďana Brama Graaflada patří mezi špičky pouličního divadla!

Na střelnici v Lobzích se v srpnu uskuteční první cestářské rodeo Plzeňského kraje

Třetí festivalový den, středu 17. července, rozpohybují Par a Didl Drummers, dva osobití bubeníci, kteří uchvacují diváky všech věkových kategorií. Jan Hrovatitsch hraje na bicí od svých 4 let a Martin Švec je jedním z nejrespektovanějších bubeníků české punk metalové scény. Jejich nadupané tempo udrží mladí absolventi HAMU, kteří založili divadlo G.N.A.T. Jsme si jisti, že jejich novinka Smetáček a syn vás pobaví. Smetáček a syn je totiž rodinná firma, která žije pro to, aby všude bylo dokonale čisto a uklizeno. A jsou odhodláni pro to udělat a obětovat vše, jsou totiž rozhodnuti nad špínou vyhrát! Pouliční koktejl s kapkou nepořádku, jež zachutná všem. I těm nejmenším. Festival zakončí tanečně akrobatická fireshow volně inspirovaná šamanismem a mystikou. Ohňové rekvizity, výpravné kostýmy i opulentní masky v podání Blackout Paradox.

Za dveřmi je divadlo je první blok festivalu Živá ulice. Hlavní blok se uskuteční od 9. do 18. srpna v šesti místech centra Plzně. Vstup na všechny akce v rámci festivalu Živá ulice je zdarma.

Za dveřmi… je divadlo – program

Pondělí 15. 7.
18.00 LE CABARET NOMADE / KABINET PAMĚTÍ – intimní divadlo pro jednoho diváka
20.00 LE CABARET NOMADE / KABINET PAMĚTÍ – intimní divadlo pro jednoho diváka
DEPO2015: 21.00 BÄNGDITOS THEATER: JOHNNY’S STUNTSHOW – ohnivá show plná humoru i nebezpečí

Úterý 16. 7.
19.00 DIVADLO CONTINUO: ZUNA – loutková pohádka pro děti
21.00 BRAM GRAAFLAND: YELLING KITCHENPRINCE – energická kuchařsko-žonglérská show ve 27,5 minutách

Středa 17. 7.
18.00 PAR A DIDL DRUMMERS – úchvatná bubenická show
19.00 G.N.A.T.: SMETÁČEK A SYN – Pouliční koktejl s kapkou nepořádku, jež zachutná všem, i těm nejmenším.
21.00 BLACKOUT PARADOX: SHAMANIAC – fireshow, tanec, masky, šamanství i živá hudba


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: