Foto: Bagind.cz

Značka kožených výrobků Bagind se vydala do Plzně

Začalo to jedním koženým batohem a ani dalšími 200 výrobky to nekončí. Česká značka ručně vyráběných kožených produktů neustále rozšiřuje nejen své portfolio, ale také počet prodejen v České republice. Prahu, Brno, Olomouc, Ostravu a výdejní místo ve Zlíně teď doplnila pobočka v Plzni, do které můžete zavítat už nyní v listopadu na adresu Zbrojnická 4.

Nápad umístit pátou prodejnu právě do západočeské metropole byl logický a také rychle realizovaný, jak popisuje zakladatel Bagind Lukáš Matějček: „Zhruba před měsícem jsme si v Bagind položili otázku, proč vlastně nemáme prodejnu ve městě, které je pro nás v ecommerce 4.-5. nejsilnějším v Česku? Našli jsme prostor, do týdne podepsali smlouvu a začali proces, který jsme znali z předchozích prodejen.” Na adrese Zbrojnická 4, Plzeň tak vznikla prodejna s plnohodnotnou nabídkou odrážející obsah značkového eshopu (www.bagind.cz). Zde ale zákazníci dostanou radu navíc od zkušených asistentek, budou si moct nechat zboží i opravit a dozví se i pozadí udržitelné výroby a vůbec mise celé značky.

Bagind totiž vyrábí tradičními postupy kožené doplňky v Indii a z výdělku každého kousku věnuje část neziskové organizaci MOST ProTibet. Ta pak z těchto peněz pořizuje školní pomůcky pro malé Tibeťany žijící v Indii v exilu. Od června 2021 pak Bagind díky crowdfundingové kampani nabízí také kolumbijské kožené doplňky. V tamějším městečku splnil jednomu Kolumbijci sen a zprovoznil ve spolupráci s ním novou výrobnu a zaměstnal zhruba 16 lokálních odborníků. Portfolio výrobků se tímto navíc rozšířilo nejen o nové střihy, ale především materiály jako je odolný canvas a kvalitní hovězina.

Ulice, na které se nová prodejna nachází, je velmi frekventovaná. Leží jen kousek od hlavního náměstí a je obklopena kavárnami a obchody. „Od této skvělé lokality si slibujeme snadnou dostupnost pro zákazníky a hlavně vizibilitu, která je v dnešní době stěžejní,” přiznává marketingový ředitel Bagind Daniel Olejník a dodává, že se společnost v nejbližších týdnech chystá otevření nové prodejny podpořit silnou on-line i off-line komunikací, aby na maximum využila blížící se vánoční sezonu.

Galerie:

Další informace najdete na webových stránkách www.bagind.cz a na Facebooku či Instagramu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: