Foto: Žonglobalizace 2017

Žonglobalizace 2018

Festival nového cirkusu pod širým nebem s názvem Žonglobalizace má za cíl oživení veřejného prostoru prostřednictvím interaktivního programového konceptu a sdružování novocirkusových umělců napříč Českou republikou i dál. Právě pořádáním festivalu uprostřed městské zeleně se snaží pro návštěvníky a turisty objevit i jiné místo při návštěvě Plzně, než jen tradiční Náměstí republiky. Nový cirkus je konceptem, který spojuje sportovně-pohybové dovednosti a umělecké žánry jako je tanec, hudba či dramatická performance. Nový cirkus je také bez jazykových bariér, představení tedy stejně dobře porozumí široká cílová skupina – od zahraničních návštěvníků až po rodiny s dětmi.

Žonglobalizace letos oslaví již 8. ročník existence s podtitulem „Nekonečně možností“.  Do budoucna by pořadatelé rádi festival rozšířili na více dní a nabídli návštěvníkům bohatší program – s nejlepšími českými a zahraničními novocirkusovými umělci. Nový cirkus nabízí nekonečně možností pro vaši kreativitu a fantazii – není zde nic nemožné. Žonglobalizace se letos uskuteční 23. 5. v Mlýnské strouze a 26. 5. v Borském parku. Tradičně je akce otevřená široké veřejnosti bez vstupného.

A na co se letos můžete těšit?

Letos nově přibude k hlavnímu programovému dni den navíc, koncipovaný jako programová „rozcvička“. Warm-up Žonglobalizace  se uskuteční 23. 5. v plzeňské Mlýnské strouze od 15:00 do 20:00. V uvedeném čase si bude možné pod dohledem zkušených lektorů vyzkoušet např. žonglování, hooping nebo různé balanční aktivity. Celý den vyvrcholí podnikem Czech Trickline Cup 2018– kde se čeští tricklineři od 17:00 utkají o titul toho nejlepšího a že se bude na co koukat! Během dne bude navíc probíhat slackline workshop od borců z Gibbon-Slacklines.CZ.

Poslední květnová sobota 26. 5. patří hlavnímu programu v Borském parku. Tradičně budou připravené workshopy pro širokou laickou veřejnost bez věkového omezení (od acroyogy až po závěsnou akrobacii) ale i workshopy pro pokročilé pod vedením českých i zahraničních cirkusových umělců. Na hlavním pódiu se během galashow opět představí jednotliví členové Žongléros Ansámbl spolu se zahraničními a českými profesionály. Letošním headlinerem programu je finský žonglér a entertainer Lauri Koskinen, který přiveze svoji show plnou humoru a skvělé žonglérské techniky. Z českých hostů se například představí originální cross žánrové duo Hand to violin, které kombinuje hru na housle, akrobacii a performance. Tradiční fireshow, která se zabydlela ve večerním programu, letos nahradí moderní světelná led show v podání Žongléros Ansámbla. Mezi své řady přivítá pro tento večer i jednoho zahraničního hosta.

Další programovou novinkou Žonglobalizace je 1. ročník jednokolkové akce zaměřený na sdružování jednokolkařů v Evropě a jejich přiblížení veřejnosti. Pro hosty je připraven program na celý víkend již od pátku, součástí jsou i trialové závody, které pak budou k vidění v sobotu přímo na Žonglobalizaci ve speciálně upraveném překážkovém parku. Vítěz tohoto divácky atraktivního klání si odnese putovní pohár.

Více o Žonglobalizaci:
www.zonglobalizace.cz
www.facebook.com/zonglobalizace


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: