Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V plzeňské zoo se budou dárky rozdávat už na Štědrý den dopoledne

Pro sváteční návštěvníky, kteří za zvířátky vyrazí 24. prosince, připravila zoologická a botanická zahrada, stejně jako v minulých letech i letos, bohatý dopolední program pro celé rodiny. Začíná v 10 hodin a nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny v ulici Pod Vinicemi k Tropickému pavilonu.

Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky. Děti tak nemusí čekat až na večer, ale mohou se jich dočkat, byť v symbolické podobě, již před obědem. „Protože jsme v zoo, zlatá rybka nebude samozřejmě živá, ale její chytání v kádi s vodou bude opravdové,“ vysvětluje mluvčí zoo Martin Vobruba.

Z chovatelských důvodů se ani letos neuskuteční populární Vánoce u šimpanzů. Velkým zážitkem pro malé, stejně jako velké návštěvníky, bude určitě procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo pavilonech. První vánoce ve zrekonstruovaných výbězích prožívají lvi berberští a plameňáci růžoví.

Kouzlo Vánoc završilo celoroční podporu Díky dětem a celkově posunulo částku na pomoc dětem přes jeden milion korun

„Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, či piškoty. Mnozí se sem přicházejí setkat při skleničce hřejivého svařáku s příbuznými a známými,“ dodává Vobruba.

Sváteční dopolední rodinný program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hodiny bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Jeho číslo bude určitě vyšší než 500 000, ale jak vysoko překročí půlmilionovou laťku – to rozhodnou příští vánoční dny. Výjimečného návštěvníka přijde pozdravit představitel města Plzně a poblahopřeje mu i starý končící rok.

Zdroj: Zoo Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: