Foto: Plzenoviny.cz

Plzeňská zoo láká na vánoční program. Jako dárek nachystala snížené vstupné pro všechny návštěvníky

Zoologická a botanická zahrada města Plzně přichystala pro své malé i velké příznivce při příležitosti 60. výročí existence zoo na Lochotíně dárek na vánoční prázdniny. Jedná se o speciální vstupné na období 22. prosince 2023 – 2. ledna 2024. Každý dospělý návštěvník zaplatí v tomto období vstupné 100 Kč, děti, senioři nebo držitelé průkazů ZTP vstupné 50 Kč.

Kromě stylově vyzdobené zoo s vánočními stromky na statku Lüftnerka a u Tropického pavilonu a programu 24. a 31. prosince je největším lákadlem vánočně nasvícený model odrostlého slůněte z vrbového proutí (o hmotnosti 240 kg) u hlavní pokladny nebo rodina devíti lvů berberských. Z letošních mláďat poutají pozornost zejména trojčata rysa červeného, dále zmije pavoučí chované v Plzni jako v jediné zoo na světě či přivezená mladá samice irbise horského Mira.

Vánoční program

V rámci poslední adventní soboty na statku Lüftnerka se za zpěvu koled rozsvítí jako symbol nazítří začínajících Vánoc slavnostně nazdobený smrk a koledníci se pokloní Jezulátku v jesličkách vedle stáje. Poté bude následovat v Hospodě na statku pod heslem „Děti dětem“ tvůrčí a soutěžní dětská vánoční besídka. Začátek programu je ve 14 hodin.

V chotěšovském klášteře probíhá výstava betlémů

„Pro sváteční návštěvníky 24. prosince připravila zoologická a botanická zahrada, stejně jako v minulých letech i letos, bohatý dopolední program pro celé rodiny. Začíná v 10 hodin a potrvá do 12:30 hodin. Nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny v ulici Pod Vinicemi k Tropickému pavilonu. Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky. Děti tak nemusí čekat až na dárky pod vánočním stromkem, ale mohou se jich dočkat, byť v symbolické podobě, již  před obědem. Protože jsme v zoo, zlatá rybka nebude samozřejmě živá, ale její chytání v kádi s vodou bude opravdové,“ láká na program František Hykeš z plzeňské zoo.

Velkým zážitkem pro malé, stejně jako velké návštěvníky bude určitě též procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo pavilonech. Pro lví čtyřčata z letošního léta to budou první Vánoce.

program

Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale naopak se zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, či piškoty. Mnozí se sem přicházejí setkat při skleničce hřejivého svařáku s příbuznými a známými.

Silvestr v zoo

Sváteční dopolední rodinný program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hodiny bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník.

„Stále máme šanci zlomit návštěvnický rekord. Pevně věřím, že se nám to i díky vánoční nadílce v podobě zlevněného vstupného podaří a doufám, že tím Plzeňanům závěrem roku uděláme radost,”  říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: