Cupra. Foto: Unsplash

5 automobilových značek, o kterých jste (možná) ještě neslyšeli

S rozmachem elektrických vozidel se objevila i nová dávka čerstvých automobilových značek využívající nejen tento způsob pohonu. Které to jsou a co byste o nich měli vědět?

V automobilovém průmyslu se neustále objevují nové a inovativní vozy, které nám přinášejí pokročilé technologie, elegantní design a výkon. Od elektrických vozů s ohromujícím dojezdem až po luxusní limuzíny s nejnovějšími asistenčními systémy se svět automobilů se posouvá na novou úroveň.

1. Ineos

Logo společnosti Ineos se v posledních letech objevilo na vozech Mercedesu v rámci závodů formule 1, výrobcem automobilů je ovšem teprve krátce Dříve se Ineos věnoval hlavně chemickému průmyslu, ale majitel firmy Jim Ratcliffe se rozhodl započít firemní revoluci. Ratcliffe přišel s modelem Grenadier, jenž působí jako klasický terénní Defender od automobilky Land Rover. Do něj nechal vsadit benzínový a naftový pohon BMW a ten elektrický už je na cestě.

2. Rivian

Rivian je startupový americký počin, který se zaměřuje na pick-upy a SUV. Tyto více než prakticky působící vozy mají pod zadními sedadly místo palivové nádrže velký úložný prostor. Jestliže jste vášnivými cestovateli, ve výrobě vám na přání tento prostor vyplní výsuvnou kuchyňkou. Rivian si zakládá na čistě elektrickém pohonu a jeho model R1T zvládne na jedno dobití více než 500 km.

3. Bollinger Motors

Dalším výrobcem, který se zaměřuje na pick-upy a k tomu vozy s elektrickým pohonem 4 × 4, je automobilka Bollinger Motors. Od roku 2014, kdy byla společnost založena, je jejím cílem vyvinout plnohodnotný a spolehlivý terénní vůz, který podle slov generálního ředitele bude využívat pouze „zelenou energii“. Bollinger Motors se rozhodně nebojí extrémně hranatých tvarů a má za sebou již šest modelů aut.

4. BYD

BYD je zkratka pro „Build Your Dreams“ (buduj své sny). Značka si opravdu plní své sny, technicky vzato je totiž v současnosti největším výrobcem elektromobilů na světě a prodává jich více než jeden milion kusů ročně – všechny na čínském trhu. Novější modely se ovšem poslední dobou začaly objevovat i v Evropě. BYD si vyrábí vlastní baterie do elektrických vozů a jeho nový model Seal je vybaven baterií s maximálním možným dojezdem až 700 km.

5. Cupra

Cupra je dceřinou společností španělského Seatu. Zaměřuje se hlavně na sportovní automobily a ty městské s vysokým výkonem motoru. Na trhu je Cupra benjamínkem – byla založena v roce 2018 – a svůj vytříbený vkus, co se designu týče, nemůže zapřít. Nadčasový vzhled ale není to jediné, čím se Cupra za tak krátký čas proslavila. Je to i její technický výkon a partnerství s fotbalovým klubem FC Barcelona a dalšími sportovci.

Pořízení takového automobilu může být náročnou investicí. Existuje široká škála možností financování, které vám umožní získat požadovaný vůz, aniž byste museli předem splatit celou částku. Bankovní půjčky, leasing, splátkové programy od výrobců automobilů nebo i pronájem auta. To jsou jen některé z variant, které nabízí trh s automobily. Každý z těchto přístupů má své výhody a omezení. Proto je důležité pečlivě zvážit, která forma financování nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finanční situaci.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru