Žinkovy ožijí Svatováclavskou poutí
Obec Žinkovy srdečně zve na Svatováclavskou pouť, která se uskuteční ve dnech 27.–28. září 2025 v areálu kostela sv. Václava. Po oba dny proběhne kulturní program od 10 do 17 hodin.
„Svatováclavské slavnosti nabízí veselé i naučné divadelní scénky z historie Žinkov. O šermířská vystoupení se postará skupina Jednota Panská. Jarmark s řemeslnými a domácími výrobky poskytne mnohé pro potěchu těla i ducha. Programem provede zakladatelka barokního kostela hraběnka Marie Terezie z Wrtby s chotěm. Těšíme se na Vás v sobotu i v neděli. V sobotu od 14.00 hodin vás navíc bude bavit maňáskové divadlo Šumaňásek,“ zve do Žinkov pořadatelka Alena Vodičková.
Vyvrcholením bude poutní mše svatá v neděli 28. září od 11:00. Přijďte prožít slavnostní atmosféru a užít si pestrý program pro celou rodinu.

Žinkovy leží na jihozápadě Plzeňska a jsou známé především svým renesančně-barokním zámkem obklopeným malebnými rybníky. Obec má bohatou historii a dodnes si uchovala tradice, které se promítají i do kulturního a společenského života místních.
Vstup na víkendový kulturní program je volný.
Místo, o kterém píšeme:
V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.