reklama
Foto: ÚMO 2

Nové hřiště na Slovanech ožilo Krokodýlem, moderní herní prvek láká děti

Nové dětské hřiště ve vnitrobloku ulic Francouzská, Brojova a Slovanská alej prošlo na jaře výraznou obnovou. Původní herní prvky, které dětem sloužily od roku 2007, nahradil moderní multifunkční prvek s názvem Krokodýl.

reklama
reklama

Hlavní dominantou nového prostoru je rozsáhlá herní sestava Krokodýl z řady Organiq. Jde o originální lezecký prvek ve tvaru krokodýla, který kombinuje atypickou skluzavku, lanové i balanční části. Povrch dopadové plochy doplňuje litý skákací panák z pryže EPDM. Konstrukce je navržena tak, aby současně umožnila hru většímu počtu dětí. V České republice jde přitom o velmi ojedinělý prvek – kromě Slovanského obvodu je instalován už jen v Dobříši.

Hřiště na Slovanech
Foto: ÚMO 2

O podobu Krokodýla byl velký zájem ještě před jeho otevřením, a to jak prostřednictvím billboardů městského obvodu, tak na sociálních sítích. „To nás velmi potěšilo a přesvědčilo, že jdeme dobrou cestou. Chtěli jsme dětem nabídnout moderní bezpečnou hrací sestavu, která podporuje objevování, rozvoj jejich motoriky, pohybu a síly. Při společné hře tu pak jistě naleznou i nové kamarády a Krokodýl se stane vyhledávaným centrem jejich zábavy,“ říká místostarostka Slovan Eva Trůková.

Pozitivní reakce potvrzuje i vedení obvodu. „Jsem mile překvapen, že Krokodýl je ve skutečnosti ještě krásnější než na vizualizacích. Naším cílem je dlouhodobě modernizovat veřejný prostor tak, aby byl bezpečný, kvalitní a atraktivní pro rodiny s dětmi. Jsem přesvědčen, že takové projekty k tomu jednoznačně přispívají,“ doplňuje starosta Lumír Aschenbrenner.

reklama
Hřiště na Slovanech
Foto: ÚMO 2

Celkové náklady na realizaci nového herního prvku činily přibližně 1,8 mil. korun včetně DPH za samotné hřiště, dalších zhruba 70 tisíc korun pak stála demontáž a likvidace původních prvků a související terénní úpravy.

Modernizace dětských hřišť na Slovanech tím ale nekončí. Už letos přibudou nové herní prvky i na dalších místech obvodu. Na Božkovském ostrově byla instalována lanová pyramida, hřiště u budovy slovanské radnice se rozroste o dvě trampolíny a v lokalitě pod kostelíkem U Ježíška vznikne po letních prázdninách nová zemní skluzavka a dvě lezecké sítě.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
avatar

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.