Z. Pohlreich. Foto: Fresh festival

Beko Fresh Festival – novinky, gastronomická překvapení a inovace, kam se podíváš…

Gurmánský festival, který letos v Plzni oslaví již devátý ročník, láká na celou řadu novinek. Nové i známé kuchařské hvězdy, překvapivé novinky v gastronomii, které letí ve světě, výrazně vylepšená a pohodlná zázemí včetně nové pivní a vinařské zóny a celá řada dalších překvapení – to vše za OC Plzeň Plaza 18. – 19. května.

Gurmánská akce plná novinek – Beko Fresh Festival 2019 – zahájí svojí tour v Plzni v parku za OC Plzeň Plaza o víkendu 18. – 19. května. Cena vstupného v předprodeji, který byl spuštěn v pondělí 11. března na goout.cz, je 100 Kč.

„Každý rok se snažíme přijít s něčím novým, neokoukaným. Letos bude novinek celá řada. Všechny je těžké vyjmenovat, ale zmínil bych novou pivní zónu s velkokapacitním stanem s prezentací minipivovarů a živou kapelou po oba dny, novou vinařskou zónu s řízenými degustacemi našich nejlepších vinařství, plážovou barovou zónu s koktejlovými bary, nebo třeba důraz na prezentaci originálních menu, která dobývají  a okouzlují světové festivaly,“ láká návštěvníky na festival jeho ředitel Petr Jirásek.

Beko Fresh Festival letos klade důraz také na ekologii – snahou organizátorů je maximálně omezit plastové obaly a nádobí používané vystavovateli i kuchaři. „Jsme velká akce, která osloví obrovské množství zákazníků. Je to první krok ve snaze nahradit plastové nádobí ekologičtějšími variantami a já věřím, že se setká s úspěchem,“ doufá Jirásek.

Ekologické obalové materiály v České republice dodává také společnost Ecofol. V sortimentu najdete různé gastro obaly jako krabičky na jídlo, menu boxy, papírové tašky apod.

Festival myslí i na děti – velkým tahákem pro rodiny s dětmi se letos stane dětská zóna, která nabídne aktivity pro děti všech věkových kategorií – od zázemí pro batolata až po workshopy a naučný program pro starší děti s vlastní mini workshop stage. Veškerý program pro malé návštěvníky bude zdarma.

Na Beko Fresh Festivalu se představí známé kuchařské osobnosti v čele s tradiční „tváří festivalu“ Zdeňkem Pohlreichem. „Naší snahou je, aby byl letošní festival hravější, kreativnější, zábavnější. Novinky se opravdu dotknou téměř všeho, na co jsou návštěvníci zvyklí – od gastronomie až po zázemí pro návštěvníky nebo doprovodného programu,“ uzavírá pozvání na letošní Beko Fresh Festivalu Petr Jirásek.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: