Zdroj: Mapy.cz

Bendova ulice projde kompletní rekonstrukcí

Více než padesát milionů korun je město Plzeň připraveno investovat do kompletní rekonstrukce Bendovy ulice na Jižním Předměstí. První etapa oprav v úseku ohraničeném ulicemi Korandova a Koperníkova by měla být hotova už letos. Právě probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Město v této lokalitě už v červenci realizovalo opravu povrchu vozovky v Nerudově ulici.

„Když jsme opravovali Nerudovu ulici, zněly hlasy obyvatel Bendovy ulice, že u nich je rekonstrukce potřeba také,“ upozornil náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. „O nevyhovujícím stavu Bendovy ulice víme a její rekonstrukci připravujeme. Právě probíhá výběrové řízení na zhotovitele, práce budou zahájeny na podzim,“ uvedl Aleš Tolar s tím, že opravy obou ulic na Jižním Předměstí musely být naplánovány kvůli omezením v dopravě postupně.

Nejprve byla na řadě méně náročná oprava zhruba čtyřsetmetrového úseku Nerudovy ulice mezi Klatovskou a Kardinála Berana, kde byl vyměněn povrch vozovky. Opravy za necelých šest set tisíc korun i s DPH trvaly deset dní a uskutečnily se na začátku letošního července.

Mosty na plzeňském Rondelu procházejí opravou

Bendova ulice dlouhá necelý půl kilometr bude rekonstruována kompletně v celé své délce. „Opravena tedy bude vozovka, chodníky i parkovací pruhy. Celá stavba je navržena jako bezbariérová s oboustranným chodníkem šířky zhruba dva a půl metru, který umožní bezpečnější pohyb pěších. Vybudován bude také oboustranný podélný parkovací pruh, díky kterému se zlepší průjezdnost ulice. Ta je v současném stavu nevyhovující,“ popsal Aleš Tolar úpravy Bendovy ulice. „Kromě dopravního řešení bude součástí stavby odvodnění všech zpevněných ploch, kompletní výměna stávajících vodovodních řadů, včetně částí přípojek. V celém rozsahu stavby je zároveň navržena kompletní rekonstrukce stávajících kanalizačních stok, včetně veřejných částí přípojek. Dále bude v celém rozsahu stavby provedena kompletní výměna veřejného osvětlení, provedena úprava světleného signalizačního zařízení v křižovatce s Klatovskou třídou a realizovány další přeložky inženýrských sítí, které si tato stavba vyžádá. Plánovány jsou i sadové úpravy,“ doplnil.

Stavbu město Plzeň realizuje prostřednictvím Odboru investic Magistrátu města Plzně. Náklady by se měly pohybovat okolo 51 milionů korun, a právě probíhá výběrové řízení na zhotovitele. „Předpokládaná doba výstavby je jedenáct měsíců. Stavební práce budou prováděny v několika dílčích etapách, za úplné uzavírky dotčené části ulice. Práce by měly začít v září a první etapa, tedy úsek mezi ulicemi Korandova a Koperníkova, by měla být hotova do konce letošního roku,“ informovala Taťána Kicová, která je na odboru investic pověřena vedením oddělení přípravy a realizace komunikací a mostů.

Další významné opravy komunikací v Plzni:

Oprava Písecké ulice omezí provoz u Olympie
Most Milénia projde rozsáhlou opravou
Modernizace tramvajové trati ve Skvrňanech si vyžádá dlouhodobou výluku na části linky číslo 2
Tramvajovou trať na Klatovské třídě v Plzni čeká měsíční oprava
Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: