Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Tipy na čarodějnické akce v Plzni a okolí

Konec dubna je vždy plný veselých akcí spojených s tradicí takzvané Filipojakubské noci, kdy dochází k zapálení velkých ohňů a symbolickému pálení čarodějnic. A kam vyrazit? Přinášíme vám stručný výčet akcí v Plzni a okolí, které jsou určené pro celé rodiny.

29. dubna 2022 – Rej čarodějnic

Akce se uskuteční v areálu rodinného centra MOTÝL v Plzni ve Žlutické ulici od 15 do 18 hodin. Můžete se těšit na zábavné hry, tvoření, divadlo i táborák.


29. dubna 2022 – Čarodějnický karneval (Bory a Skvrňany)

Městský obvod Plzeň 3 přichystal karneval, na nějž jsou vítány všechny děti, které dorazí v čarodějnické masce. Kromě ocenění těch nejzdařilejších masek se mohou děti těšit na divadlo, dílničky nebo malování na obličej. S rodiči si budou moci opéct na ohni špekáček nebo si zazpívat s kapelou. Začátek akce je na Skvrňanech (vnitroblok K. Steinera) i na Borech (vnitroblok Šimerova) v 16:30 hodin. Více informací naleznete v tomto článku.


30. dubna 2022 – Čarodějnický rej pod Radyní

Tradiční pálení čarodějnic proběhne od 13 do 16 hodin. Malé čaroděje a čarodějky čeká létání na koštěti, míchání lektvarů, soutěž o nejlepší kostým, malování masek na obličej a další zábava. Vatra bude zapálena v 15:30. Akce proběhne u Centra pro turisty.


30. dubna 2022 – Čarodějnické odpoledne v Zoo Plzeň

Odpolední program na statku Lüftnerka proběhne od 15 do 18 hodin. Návštěvníci v čarodějnickém kostýmu mají od 12 hodin vstup zdarma.


30. dubna 2022 – Čarodějnice v parku Zemník

Kouzelný podvečer pro děti v parku Zemník na Košutce. Děti čekají od 16 do 20 hodin sportovní i výtvarné aktivity, posezení u ohně a opékání špekáčků. Pořádá volnočasové centrum Táborníček.


30. dubna 2022 – Čarodějnice v Černicích

Na Čarodějnou stezku se mohou děti vydat od 15 hodin od ZŠ a MŠ Tyršova na trasu, která končí na dětském hřišti u Lidového domu. Čarodějnické masky jsou vítány. Po cestě s devíti zastaveními budou muset účastníci splnit různé úkoly, na závěr je po rozluštění tajenky čeká na hřišti u Lidového domu poklad. V 16 hodin se pak na hřišti rozhoří čarodějný oheň.


30. dubna 2022 – Pálení čarodějnic ve Starém Plzenci

Pálení čarodějnic a soutěž o nejlepší čarodějnický prostředek pořádá Pionýrská skupina Starý Plzenec a Plzenecká železnice. Akce se odehraje od 14 do 17 hodin. Po dobu konání akce bude v provozu plzenecká železnice.


30. dubna 2022 – Plzeňské pálení čarodějnic za Plazou

Opékání masa nebo špekáčků, k tomu skvělá muzika v podobě koncertů kapel Trautenberk, Krucipüsk a Kurtizány z 25. Avenue. Akce v amfiteátru za OC Plaza začíná v 15 hodin.


30. dubna 2022 – Pálení čarodějnice v Horšovském Týně

Městské kulturní zařízení Horšovský Týn ve spolupráci se Státním hradem a zámkem Horšovský Týn a Pionýrskou skupinou Stopaři připravilo program pro děti i dospělé. Zváni jsou všichni, obzvláště pak čarodějové a čarodějnice. Program odstartuje v 15 hodin soutěžemi a dílničkou pro děti. Od 17 do 19 hodin se děti budou moci projít čarodějnickou stezkou.


30. dubna 2022 – Křimická májka a pálení čarodějnic

MO Plzeň 5 Křimice a křimická restaurace Roští zvou děti i dospělé na májku a pálení čarodějnic. Program pro děti je zdarma. Akce startuje v 16 hodin. Od 18 hodin vystoupí kapela 1/2 Rebel.


30. dubna 2022 – Čarodějné hry v Dobřanech

Pionýrská skupina Dobřany srdečně zve na Čarodějné hry do prostor bývalých kasáren. Akce startuje v 17 hodin. Budou se opékat vuřty a vyhlášena bude nejhezčí kostýmovaná čarodějnice či čaroděj.


30. dubna 2022 – Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce

Program odstartuje v 17 hodin u kostela sv. Anny. Podvečerní program potěší zejména děti. Následovat bude živá hudba a pálení čarodějnice.


30. dubna 2022 – Filipojakubská noc v Muzeu Českého lesa v Tachově

Zábavný program pro děti, rodiče a čarodějnice, z nichž jedna bude v podvečer upálena. Na děti čeká řada soutěží na zahradě i uvnitř muzea. Pro dospělé posezení při kytaře. Pro všechny pak vystoupení zájmových souborů a občerstvení. Akce proběhne od 15 do 19 hodin.


1. května 2022 – Dětský den na Chlumu

Akce na rozhledně Chlum startuje ve 14 hodin a jejím tématem je čarodějnický rej. Vystoupí Culinka a The Bowře. Připraven bude skákací hrad a ke shlédnutí bude výstava historických motocyklů. Kdo přijde v čarodějnickém kostýmu, dostane odměnu.


Pálení čarodějnic bude probíhat i na mnoha dalších místech. Tento výčet je pouze orientační. Chcete nás informovat o dalších zajímavých akcích? Napište nám.

Aktualizováno.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: