Zdroj: Česká pošta

Česká pošta vydává známky jako poděkování těm, kteří stáli v první linii v boji s koronavirem

Soutisk dvou různých známek vychází ve středu 24. června 2020. Motivem známek o hodnotě 19 Kč, jež značí písmeno B, jsou roušky se zjednodušenými symboly hasičů, policistů, armády a dalších, kteří během pandemie stáli takzvaně v první linii.

Kromě znaků jednotek integrovaného záchranného systému je na jedné roušce znak České pošty a jedna rouška je s puntíky. Ta zastupuje všechny ostatní, kteří si během pandemie pomáhali a drželi při sobě.

Rouška se především v Česku stala symbolem boje proti pandemii nového koronaviru, která na počátku roku 2020 zasáhla celý svět. První případy nemoci COVID-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje, se v naší zemi objevily na začátku března a během prvních týdnů bylo nejisté, zda se její šíření podaří zastavit. Jedním z opatření, které vláda okamžitě zavedla, bylo povinné nošení roušek. Ty se od té doby staly jakýmsi symbolem současnosti a jejich povinné nošení i nadále platí například v prostředcích hromadné dopravy nebo v uzavřených prostorech.

Známka s písmenem B odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g v ekonomickém režimu. Jisté je, že mnoho roušek neskončí na dopisech, ale ve sbírkách či jako památka na současnou pandemii, která stále sužuje svět.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz

 
Přidat na Seznam.cz