Zdroj: Česká pošta

Česká pošta vydává známky jako poděkování těm, kteří stáli v první linii v boji s koronavirem

Soutisk dvou různých známek vychází ve středu 24. června 2020. Motivem známek o hodnotě 19 Kč, jež značí písmeno B, jsou roušky se zjednodušenými symboly hasičů, policistů, armády a dalších, kteří během pandemie stáli takzvaně v první linii.

Kromě znaků jednotek integrovaného záchranného systému je na jedné roušce znak České pošty a jedna rouška je s puntíky. Ta zastupuje všechny ostatní, kteří si během pandemie pomáhali a drželi při sobě.

Rouška se především v Česku stala symbolem boje proti pandemii nového koronaviru, která na počátku roku 2020 zasáhla celý svět. První případy nemoci COVID-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje, se v naší zemi objevily na začátku března a během prvních týdnů bylo nejisté, zda se její šíření podaří zastavit. Jedním z opatření, které vláda okamžitě zavedla, bylo povinné nošení roušek. Ty se od té doby staly jakýmsi symbolem současnosti a jejich povinné nošení i nadále platí například v prostředcích hromadné dopravy nebo v uzavřených prostorech.

Známka s písmenem B odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g v ekonomickém režimu. Jisté je, že mnoho roušek neskončí na dopisech, ale ve sbírkách či jako památka na současnou pandemii, která stále sužuje svět.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner