Foto: DESOP Plzeň

Chlumonoš se po dvou letech objevil v lese nedaleko Záchranné stanice živočichů

Chlumonoš s andělem se v sobotu večer po dvou letech objevili v lese pod rozhlednou Chlum. Krátce po setmění se podařilo tyto dvě nadpřirozené bytosti náhodně pozorovat skupinou účastníků tradiční večerní vycházky pořádané členy Dobrovolného ekologického spolku ze Záchranné stanice živočichů Plzeň.

„Chlumonoš s andělem se na lokalitě vyskytují velice vzácně a pouze v určitém časovém období na krátkou chvíli s tím, že přivolat Chlumonoše lze pouze koledou, a to krátce po setmění den po Štědrém dnu. Navíc koleda musí být zazpívána sborově alespoň dvaceti lidmi, nebo zahrána celá minimálně na tři flétny. Hrají-li flétny a k tomu zpívají lidé koledu „Štěstí, zdraví, pokoj svatý ….“ a vyvolávají-li anděla spolu s Chlumonošem, je reálná šance, že anděl jejich prosbu vyslyší a objeví se na lokalitě také. A právě to se nám 25. prosince 2021 krátce před půl šestou večerní v lese pod Chlumem podařilo,“ popisuje událost Karel Makoň, vedoucí Záchranné stanice.

Na lokalitě byl pozorován a vyfotografován jak Chlumonoš tak anděl, kteří dokonce rozsvítili vánoční strom a rozdali dětem drobné dárečky.

„Děkuji všem zúčastněným, hlavně pak kolegům spolupodílejících se na této naší spolkové akci určené hlavně dětem a těm, co věří na strážce lesa Chlumonoše a laskavého anděla,“ dodává Makoň.

Galerie:

Zdroj: DESOP Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: