Foto: Plzenoviny.cz

Chystá se další ročník veletrhu vzdělávání a kariérního poradenství Posviť si na budoucnost

Ve dnech 18. a 19. října se v plzeňském areálu DEPO2015 uskuteční v pořadí již třetí ročník veletrhu vzdělávání a kariérního poradenství Posviť si na budoucnost. Na festivalu se představí desítky vystavovatelů z řad středních a vysokých škol a zástupci významných zaměstnavatelů v regionu, kteří poskytnou návštěvníkům informace o možnostech studia a následném uplatnění na trhu práce. Akci pořádá město Plzeň ve spolupráci s dalšími partnery, jimiž jsou Plzeňský kraj, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji, Teritoriální pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni, Info kariéra a Czech Invest.

Návštěvníci festivalu se potkají s desítkami vystavovatelů. Zástupci středních a vysokých škol a zaměstnavatelů v regionu předají zájemcům potřebné informace, a to atraktivní formou. „Chtěli jsme, aby se žáci a studenti dozvěděli, co potřebují a přitom si den užili. Proto si u stánků bude možné vyzkoušet například virtuální realitu, měření tělesných hodnot, robotickou stavebnici, potěší možnost líčení a česání, chybět nebudou ani nejrůznější ukázky – sommeliérství, řemesla nebo zbraně a donucovací prostředky. Program bude navíc k vidění na nádvoří DEPO2015, tam se premiérově představí složky Integrovaného záchranného systému, tedy Armáda ČR, Policie ČR a Hasičský záchranný sbor ČR,“ vysvětlila projektová manažerka Správy informačních technologií města Plzně Anna Čudáková.

Aby byl přínos akce co největší, organizátoři festivalu poskytují všem vystavovatelům poradenství v rámci efektivní komunikace směrem k návštěvníkům a zajišťují také poradenský servis pro pedagogy a výchovné poradce. Festival tak získá větší přesah, nejde jen o jednodenní akci.

Plzeň si připomene 101. výročí vzniku republiky pestrým programem pro celou rodinu

Před konáním veletrhu organizační tým připravuje workshop pro vystavovatele z řad firem, se školami pak probíhá spolupráce dlouhodobě – žáci vědí, na co se vystavovatelů ptát, aby si odnesli maximum, pedagogičtí pracovníci zase mají jasno v tom, jak výstupy z akce s jejich žáky posléze rozebrat. Připraveny jsou i speciální kartičky, které žákům pomáhají v ujasnění zásadních otázek důležitých pro výběr navazující školy a povolání. Tyto materiály byly distribuovány do škol, zájemci si je mohou stáhnout na webových stránkách festivalu a samozřejmě budou k dispozici v areálu DEPO2015 ve dnech konání akce.

Festival Posviť si na budoucnost se uskuteční v pátek a v sobotu – zájemci mohou dorazit kdykoliv po oba dva dny, nicméně páteční program je určen převážně školám a z kapacitních důvodů je nutné se na něj předem registrovat. Mezní termín pro registraci je 15. října. V sobotu, kdy do DEPO2015 tradičně míří studenti se svými rodiči, je vstup možný bez registrace. V pátek se brány areálu otevřou v 8 hodin, přičemž předpokládaný konec programu je ve 14 hodin, v sobotu mohou návštěvníci dorazit od 9 do 12 hodin. Vstupné je zdarma.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: