Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Další ročník Dronfestu se odehraje v květnu

Západočeská metropole chystá v pořadí již pátý ročník největšího festivalu bezpilotního létání v České republice. Příznivci dronů si letos přijdou na své 30. a 31. května 2020. Nabitý program, ve kterém nebude chybět veletrh dronů, přednášky, letecké ukázky nebo závody v FPV létání, na ně bude čekat v městském technologickém parku v Cukrovarské ulici. Akce je určená pro širokou veřejnost a vstupné je tak jako v minulých letech zdarma.

„Dronfest je jednoznačně akce, která západočeskou metropoli odlišuje od ostatních měst v republice, nikde jinde podobný festival nenajdete. Plzeň je město dronů a Dronfest se stal skvělou příležitostí ukázat nejnovější trendy v tomto dynamicky se rozvíjejícím průmyslu,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

Pořadatelé i letos zachovali oblíbené body programu, tedy veletrh dronů, přednášky, letecké ukázky a závody v FPV létání, jejich obsah ale přizpůsobují aktuálnímu zájmu. „Každoročně se snažíme sbírat ohlasy diváků a zařazujeme do programu takové vstupy, o které byl největší zájem nebo které by si lidé přáli do budoucna vidět. Letos tak například posilujeme přednášky na téma cestování s drony. Kromě jiného vystoupí Lukáš Socha z projektu Zikmund 100 – po stopách Zikmunda a Hanzelky, mladý záchranář na cestách Marek Balicki nebo inspirativní Matouš Vinš, autor Travel Bible. Chybět nebudou ani přednášky zaměřené na legislativu spojenou s drony, která je vyhledávaným tématem,“ popsal Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, organizace, jež realizaci festivalu zajišťuje.

Přehled významných festivalů v Plzni pro rok 2020

Novinka se týká i FPV závodů s malými velmi rychlými drony, které se uskuteční v jediné městské FPV aréně v České republice. „Na exhibici budeme tak jako v minulých letech spolupracovat se společností Rotorama, jež zaštítí organizaci atraktivního soutěžního klání. Letos jsme se rozhodli, že možnost registrace rozšíříme i pro zahraniční účastníky, takže by závody mohly dostat opět nový rozměr,“ uvedl Tomáš Cholinský, ředitel úseku SIT Port Správy informačních technologií města Plzně.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře mají organizátoři v současnosti potvrzeno na tři desítky vystavovatelů, odborníků z řad výrobců a prodejců dronů, zástupců akademické sféry či různých zájmových uskupení. „Moc nás těší, že se vystavovatelé na Dronfest rádi vrací a stále přibývají noví zájemci, lidé tak mají jedinečnou možnost setkat se na jednom místě s experty v oboru, popovídat si s nimi, zjistit zajímavé informace, navázat kontakty. Finální sestavu volíme vždy tak, aby si každý přišel na své, od laiků po technicky zdatné návštěvníky. Pozornost věnujeme i doprovodnému programu, jelikož Dronfest navštěvují hojně i rodiny s dětmi, myslíme na všechny návštěvníky, včetně těch nejmenších. Letošní novinkou tak budou například závody vodíkových autíček,“ doplnil Pavel Šindelář.

Součástí Dronfestu je každoročně také oblíbená soutěž FotkaFilm. „V ní soutěží lidé, kteří umí pořizovat zajímavá videa či fotky z dronu. Na nejlepší pak čekají hodnotné ceny. Přihlásit se může kdokoliv, jedinou podmínkou je, že nesmí být profesionálním pilotem. Registrace do soutěže je možná až do 20. dubna, a to na webových stránkách www.dronfest.cz. Zde budeme také přidávat novinky týkající se programu, případně mohou zájemci sledovat facebookový profil Dronfest Plzeň nebo instagram dronfest_plzen,“ uzavřel Tomáš Cholinský.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: