Foto. Recyklace Přeštice

Demolice od A do Z od společnosti Recyklace Přeštice s.r.o.

Komerční i soukromé pozemky pro nové objekty nevznikají jen na nezastavěných plochách, ale i v místech, kde se nacházejí staré domy či budovy určené k demolici. Pokud vás bourání čeká, víme, na koho se obrátit. Rodinná firma Recyklace Přeštice s.r.o. sídlící na jižním Plzeňsku vám s celým procesem spolehlivě pomůže.

Demolice stavby není jen bourání

Demolice domu nepředstavuje jen akci, kdy se na staveniště sjedou bagry a nakladače a veškerý stavební odpad odvezou. Akce totiž vyžaduje precizní naplánování, které musí být v souladu s legislativou a bezpečností práce. Současně musí být zohledněna i bezpečnost veřejnosti.

Majitel pozemku nejprve musí k demolici získat souhlas příslušného úřadu. Pokud vše proběhne bez problémů, žádosti o odstranění stavby je obvykle vyhověno. Jestliže objekt obsahuje nebezpečné látky, jako je třeba azbest nebo PCB, je nutné přijmout řadu bezpečnostních opatření.

Samotná demolice stavby je prováděna odbornou firmou pomocí těžké techniky. V Přešticích využívají několik druhů pásových rypadel, kolové nakladače, demoliční drapáky, demoliční nůžky, několik vozů na odvoz suti a dokonce i mobilní recyklační linku. Vybaveni jsou tedy jak na demolice velkých objektů, tak na menší akce.

Druhý život pro materiál z demolice

Smyslem demolice není jen odvezení odpadu na skládku. Likvidace suti je v současné době spojena především s recyklací odpadního materiálu. Na tomto principu si přeštická firma zakládá. Vytřízený materiál, který je možné znovu využít, je totiž levnější a zároveň ekologičtější, přičemž jeho vlastnosti zůstávají zachovány. Na skládku tak putuje pouze odpad, pro který se již nenajde využití. Nebezpečný materiál je oddělen a recyklován dle příslušných předpisů.

V Přešticích nejen recyklují, ale půjčují i stavební techniku

Společnost Recyklace Přeštice s.r.o. odváží suť z demolice vlastní autodopravou a disponuje velkým skladem o rozloze 8 000 m², kde probíhá recyklace. Součástí provozovny je i půjčovna stavebních strojů a techniky. Můžete si tak půjčit třeba rypadlo, vibrační válec, vibrační desky, ježkový válec nebo rozbrušovací pilu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: