Foto: Divadelní léto 2019

Divadelní léto redukuje program a ruší dvě představení Romea a Julie

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem redukuje program, místo čtyř původně plánovaných repríz inscenace Romeo a Julie se na scéně na náměstí Míru budou hrát pouze dvě, ve středu 20. 7. a ve čtvrtek 21. 7.. Zrušena jsou představení Romea a Julie v pátek 22. 7. a v sobotu 23. 7.

„Ke změnám v programu jsme bohužel museli přistoupit z ekonomických důvodů. Návštěvnost festivalu nedosahuje čísel, na která jsme byli zvyklí v době před covidem, a proto jsme se rozhodli zrušit dvě víkendová představení inscenace Romeo a Julie. Divákům, kteří už si zakoupili vstupenky na zrušená představení, bude nabídnuto řešení prostřednictvím platformy GoOut. Za způsobené komplikace se divákům omlouváme,“ vysvětlila situaci ředitelka festivalu Marcela Mašínová.

V letech před pandemií se návštěvnost Divadelního léta pohybovala kolem 9 000 diváků a představení byla často vyprodaná. V obou covidových letech se festival podařilo s omezeným programem udržet. „Letos jsme očekávali, že se diváci vrátí. Bohužel, i když na letošní novinku Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho máme skvělé ohlasy, obsazenost hlediště se pohybuje pouze kolem 50 procent,“ dodala Mašínová.

Festival začal doprovodným programem už 19. 6. Premiéra komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho se odehrála 2. 7. a představení se skvělou Dianou Tonikovou v roli Burkeho a Milanem Šteindlerem jako vdovou Outěchovou pokračují na náměstí Míru každý večer až do soboty 16. 7. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě, v pokladně u vchodu do areálu na náměstí Míru, vždy ve dnech, kdy se hraje, od 19:30. Stejným způsobem si diváci mohou zakoupit i vstupenky na dvě stávající představení Romeo a Julie (20.7. a 21. 7.) v podání pražského Spolku Kašpar, s charismatickým Janem Zadražilem v roli Kapuleta a s dobovou hudbou kapely Krless.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: