Zdroj: Divadlo PLUTO

Divadlo Pluto zve na premiéru komedie Antonína Procházky „Věrní Abonenti“

Plzeňské Divadlo Pluto připravuje uvedení komedie „Věrní Abonenti“ autora Antonína Procházky. Premiéra byla nastudována divadlem jako dárek životnímu jubileu tohoto „Plzeňského Molière“, jak se Antonínu Procházkovi přezdívá.

Hlavní zápletka komedie vychází z příběhu, který se před léty skutečně stal věrným abonentům Divadla J. K. Tyla v Plzni, kteří propásli výměnu legitimací. Manželé sice dostali své abonentky, ale každý v jiné řadě a pán se zamiloval do své nové pohledné sousedky. Antonín Procházka, s fantazií a humorem sobě vlastním,  rozehrál situace, které rozhodně pobaví diváky od 10 do 100 let.

Ústřední postavou děje je divák Ríša v podání Bronislava Kotiše, divadelní manželkou mu je Pavla Zeman Bečková v alternaci s Ivanou Malatovou. Jeho mladou a nezadanou sousedku Petru ztvárňuje herečka Kamila Kikinčuková. A jaká je hlavní myšlenka Věrných abonentů? Člověk musí projít krizí, aby si uvědomil cenu partnera i vlastní identitu. „Jezdíme v autě, vyděláváme, snídáme, platíme složenky a občas – alespoň někteří – sníme, většinou jen krátce, ale i těch pár vteřin je důležitých, protože sny jsou tady od toho, abychom své bláznivé představy nemuseli doopravdy prožívat. No a život je tu asi proto, abychom se ze svých iluzí měli kam vracet,“ ukončuje představení jeho hlavní hrdina.

„Představení je plné známých melodií, krásných kostýmů, ale především humoru. Věříme, že tímto počinem přinese Divadlo PLUTO divákům opět mimořádný kulturní zážitek,“ láká na premiéru Anna Kupková z Divadla PLUTO.

Zdroj: Divadlo Pluto

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: