Foto: DJKT

Do Nového divadla v Plzni se můžete podívat i v létě

Divadlo J. K. Tyla připravilo ve spolupráci s mezinárodním projektem Figurama a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity další ročník výstavy Plzeňský salón, tentokrát s podtitulem Pedagogové a žáci uměleckých škol.

„Plzeňský salón 2023 představuje soubor velkých pláten studentů a pedagogů, kteří se sdružují kolem už dvacet tři let existujícího projektu Figurama. Umělci, kteří se nám v tomto roce představí, věří ve smysl předávání a pěstování tradičních technik, poznání figurální kresby a malby a vytváření prostoru pro talentované tvůrce a jejich autentické umění. Jejich tvorba je osobitá a jejich pohled na svět je v každém případě inovativní,“ přibližuje výstavu ředitel divadla Martin Otava, jenž zve všechny příznivce výtvarného umění na vernisáž, která je naplánovaná na dnešní večer, tj. 28. června od 17:00 ve foyer Nové scény. Na vernisáži vystoupí sólistka plzeňské opery Jana Foff Tetourová, za klavír usedne Martin Marek.

Výstava je tradičně přístupná i během divadelních prázdnin, letos ji diváci mohou navštívit od 29. června do 27. července 2023 vždy od úterý do neděle v čase od 15:00 do 18:00.

Zdroj: DJKT

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: