Foto: Marco Zaffarano promo

Do Plzně se po delší době chystá legenda Marco Zaffarano

Je to už pěkná řádka let, co se naposledy v Plzni představil německý DJ Marco Zaffarano. Ve zlaté éře techna zahrál například v roce 2005 v klubu DVD na Karlově a o dva roky později v garážích pod mostem Milénia na akci Pig Fest. Jeho návrat do Plzně se uskuteční v rámci klubovky Back to the Legends, kterou mají na svědomí party Systematic a Nature Sound Underground. Díky jejich iniciativě jsme už v Plzni mohli na živo vidět belgické duo Filterheadz. Další pokračování akce proběhne v klubu Bílej Medvěd 12. října. Kromě Marca vystoupí i řada lokálích umělců.

Kdo zažil Marcovi energické sety, tak nemusí číst dál. „Jo jo, to byly časy, to ještě lidi chodili na párty a uměli udělat skvělou atmosféru. Marco rozjel set jako na letním Summer Of Love, DVDčko bylo naprosto našlapané, dokonce se lidi před vchodem věšeli na mříže, aby se dostali dovnitř, ráno jsme je nemohli dostat ven a mezi námi, Marca jakbysmet,“ vzpomíná DJ Home.

Marco Zaffarano

Marco je německá ikona elektronické muziky. Už v roce 1987 zkoušel ve Stuttgartu v mixovat acid house s elektronickými skladbami. V té době u nás skoro nikdo netušil, že vůbec taková muzika existuje a československou hitparádu válcoval Dalibor Janda. Jen tu a tam se někdo zajímal o Depeche Mode nebo Front 242. Marco v ranných devadesátých letech vydával vlastní muziku, spolupracoval se Svenem Väthem a dokonce vydal dvě alba. Po přelomu nového miliénia se začal soustředit na DJing a jeho energická sety začaly být žádané po celém světě. V Česku hrál, kromě na již zmiňovaných plzeňských akcích, na mnoha dalších festivalech. Nezapomenutelné je především jeho vystoupení z roku 2006, kdy v Pardubicích předskakoval kapele Kraftwerk.

Ravic

DJ Ravic se aktivně věnuje djingu a promotérské činnosti již 22 let. V roce 1998 založil s legendárním Igorem Patakym agenturu Overthere, která jako jedna z prvních prezentovala českému publiku techno v jeho nejryzejší podobě. Společně se podíleli na klubové akci s názvem Zone, která měla nevídaný ohlas v celé republice. Ravic pak již sám pokračoval v pořádání menších akcí. Djing není jeho způsobem obživy a to je důvod, proč ho hraní stále velmi baví a proč má snahu a hlavně prostor k prezentování stylu hudby, který není mainstreamem, ale je určen pro náročnější posluchače a návštěvníky tanečních eventů.

Již šest let se věnuje vlastní produkci, která pravidelně vychází na zahraničních labelech. Jeho tracky jsou ve stylu temného energického techna. V roce 2013 založil s několika dalšími djs (přáteli) projekt Code, který pořádá akce Technik, Dock Town, We Code a Kontakt. Jeho djský styl je velice osobitý, disponuje precizní technikou mixu a hudba a djing je jeho největším koníčkem, což je při jeho hraní jasně patrné.

Další DJs

Dále se přestaví česká DJka a producentka La Dela, plzeňští DJs a zároveň pořadatelé akce Van Foxx a Home z Nature Sound Underground a Back to the Legends, Andre Lesu a Sammuel Benx, který stojí za projektem Systematic. Party proběhne v industriální hale u klubu Bílej Medvěd, Prokopova 30, Plzeň. Vstupné je 150 Kč, VIP vstup je za 350 Kč.

A jestli se vám nechce čekat až do října, přijďte 21. září do Mko klubu na warm up akci, kterou pořádá stejná sebranka.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: