Ilustrační foto. Zdroj: Plzenoviny.cz

Do prvních tříd v Plzni nastoupilo kolem 1600 prvňáčků

Kolem 1600 dětí nastoupilo dnes do prvních tříd základních škol zřizovaných městem Plzeň. Ve více než šesti desítkách tříd čekalo na malé školáky slavnostní přivítání. Atmosféru prvního školního dne si nenechali ujít ani primátor města Plzně Martin Baxa, jenž navštívil 31. základní školu na Lochotíně, a radní pro oblast školství Lucie Kantorová, která přivítala prvňáčky na Benešově základní škole a mateřské škole v Doudlevcích. Dětem rozdali drobné dárky. Celkový počet dětí na šestadvaceti Plzní zřizovaných školách se pohybuje kolem 14 tisíc.

„Ve škole se dozvíte spoustu nových věcí, naučíte se číst a psát, najdete si mnoho kamarádů. Přeji vám, aby se vám tady líbilo a abyste si školu užily,“ řekl dnes při slavnostním zahájení v hale školy dětem primátor Martin Baxa. Poděkoval rodičům, ředitelce školy Miluši Kurzové, učitelům a všem pracovníkům školy, kteří se dětem věnují. Společně s prvňáčky, jejich rodiči a dalšími hosty zhlédl ukázky juda, gymnastiky, tance i hudební vystoupení, které si starší žáci připravili pro nové spolužáky.  

Na prvním i druhém stupni 31. základní školy se vyučuje podle školního vzdělávacího programu s názvem Škola pro 21. století. Aktuální kapacita instituce je 850 žáků. Od počátku je škola zaměřena na rozvoj sportovních aktivit žáků. Tradici mají na škole gymnastika Team Gym a sportovní gymnastika, judo, házená, lední hokej a lehká atletika. Moderní sportovní areál a halu využívají nejen žáci školy, ale i četné sportovní kluby a veřejnost.

Česko se přidá k celosvětové výzvě, 15. září se bude uklízet planeta

„Milí prvňáčci, dnešek je pro vás dnem D. Přeji vám, aby se vám ve škole líbilo, abyste si zde našli mnoho nových kamarádů a co nejvíce se naučili. Máte krásné nově vybavené třídy,“ popřála prvňákům radní pro oblast školství Lucie Kantorová, která přivítala malé žáky a jejich rodiče na terase základní školy a poté s nimi zavítala do jejich nových tříd. Do prvních tříd bylo na Benešově základní škole a mateřské škole zapsáno celkem 44 žáků, škola otevřela dvě první třídy. Každým rokem škole děti přibývají. Benešova základní škola a mateřská škola v Doudlevcích sídlí v chráněné památkové budově v blízkosti zimního stadionu a spolupracuje právě s HC Škoda Plzeň, čtvrtý ročník má dokonce svoji zvláštní hokejovou třídu.

„Do našich prvních tříd se nám zapsalo 1618 dětí, je to ale včetně duplicit, takže skutečný počet dětí, které nastoupí do 1. tříd, bude pravděpodobně o málo nižší. Přesnější data budeme znát 4. září na základě rychlého hlášení škol, přesná data v polovině měsíce října,“ uvedla vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalová.

Počty žáků v 1. ročnících (skutečně nastoupily 1. 9. příslušného školního roku):
2012/13 – 1 649 žáků – 75 tříd
2013/14 – 1 671 žáků – 73 tříd
2014/15 – 1 843 žáků – 80 tříd
2015/16 – 1 848 žáků – 80 tříd
2016/17 – 1 818 žáků – 78 tříd
2017/18 – 1 627 žáků – 78 tříd
2018/19 – 1 576 žáků – 68 tříd
2019/20 – (přesná data budou známa v říjnu 2019)


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: