Foto: MMP

Plzeň odmítá nařčení ohledně dopouštění vody do Boleváku a vyzývá k omluvě

V pátek 16. září byl spuštěn nový systém na doplnění vody do Velkého Boleveckého rybníka. Na sociální síti Facebook se krátce na to začala šířit informace, že představitelé města při prezentaci díla nepoužili vodu z řeky Berounky, ale pitnou vodu odebranou z vodovodu.

„Plzeň se proti takovéto hrubě nepravdivé a účelové informaci zásadně ohrazuje a vyzývá starostu devátého městského obvodu Plzeň – Malesice, pana Aleše Tolara  aby se zdržel šíření daných, hrubě nepravdivých údajů, které poškozují město Plzeň a hrubě a nemravně manipulují s míněním občanů města Plzně,“ stojí v tiskovém prohlášení magistrátu.

Město Plzeň žádá Tolara, aby odstranil svůj nepravdivý příspěvek nazvaný „Proč nám lžou?“ ze svého profilu na sociální síti a za šíření této informace se na daném profilu sociální sítě neprodleně omluvil. V opačném případě chystá magistrát příslušné právní kroky.

Příspěvek na Facebooku zatím zůstává:

Město zároveň odkazuje na na celý projekt provedení díla, včetně celé technické a výkresové dokumentace. Z té je patrné, že doplnění vody do Velkého Boleveckého rybníka – jímání, úpravna vody a přívodní potrubí, není jakkoliv napojeno na městský, ani jakýkoliv jiný vodovodní řad s pitnou vodou a že jediným zdrojem pro jímání vody je řeka Berounka.

Při páteční prezentaci díla primátor města Pavel Šindelář média informoval, že vytrvalé deště posledních dní zkalily vodu v řece Berounce, odkud se čerpá voda do úpravny vody v areálu čistírny odpadních vod. Doplňování vody do rybníku tedy teď aktuálně není možné, neboť by došlo ke zničení membrán úpravny a spustí se, jakmile opadne zakalení. Proto byla při prezentaci symbolicky puštěna již dříve z řeky přečištěná voda, a to ze zásobníku, který je součástí uzavřeného systému díla.


Aleš Tolar na výzvu k odstranění příspěvku a omluvě reagoval takto:

Odpověď na výzvu k dementování informace a k omluvě:
Dnešního dne umístilo Město Plzeň na svůj web a facebookový profil výzvu, abych se omluvil za zveřejnění informace o tom, že při pátečním slavnostním zprovoznění systému k napouštění vody do Boleveckého rybníka byla místo přečištěné vody z Berounky použita pitná voda.
Výzva není nikým podepsána, ale předpokládám, že za ní stojí primátor města mgr. Šindelář, který mi dnes ráno kvůli dané věci telefonoval, sprostě do telefonu křičel, vyhrožoval žalobou a tlačil na mě, abych okamžitě svou zprávu z facebookového profilu odstranil a napsal, že mi původ zprávy není jasný a že můj facebookový profil byl někým napaden.
Tuto výzvu pana primátora jsem odmít. Já nebudu lhát, můj facebookový profil nikdo nenapadl a nemám co dementovat, za zveřejněnými informacemi si stojím.
K výzvě k omluvě pouze podotýkám, že jsem nikde nikdy neuváděl, že systém napouštění je trvale připojen k vodovodnímu řadu. Uvedl jsem, že odebírání vody z řeky nebylo v pátek možné a proto byla pro slavnostní ceremonii použita dodaná pitná voda a po jejím vypuštění byl systém zase odstaven. Oficiální tisková zpráva tuto skutečnost nezmiňovala, informaci ale mám ověřenou z více zdrojů.
Především pak zdůrazňuji, že předmětem mé kritiky je to, že slavnostní zprovoznění napouštěcího systému pár dnů před volbami je ve skutečnosti předvolební reklamou SPOLU. To, že spuštění bylo jen symbolické a zařízení toho času nefunkční, je toho důkazem.
Více se k dané věci již nebudu vyjadřovat.
Aleš Tolar


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: