Zdroj obrázku: emberiza / Shutterstock.com

Dovolená v apartmánu v Chorvatsku vám poskytne naprosté soukromí i pohodlí

Přemýšleli jste o tom, kde strávíte letošní letní dovolenou a rozhodli jste se, že vyrazíte do Chorvatska? Tento přímořský stát je nejoblíbenější destinací Čechů a nabízí vše, po čem na dovolené toužíte. Pokud si chcete kromě příjemného koupání užít také naprosté soukromí a pohodlí, podívejte se na nabídku apartmánů. Jaké jsou jejich výhody a proč si najít ten svůj co nejdříve?

Apartmány Chorvatsko vám zajistí dovolenou bez rozvrhu

Během svého pobytu u moře si můžete vybrat z mnoha typů ubytování. Dovolenou v Chorvatsku tak můžete trávit ve stanu, karavanu, chatce, hotelu či apartmánu. Všechny typy ubytování mají svá pro a proti, ale apartmány Chorvatsko vám nabídnou naprosté soukromí a pohodlí. Díky ubytování ve vlastním totiž budete svými vlastními pány, k dispozici vám bude také vlastní kuchyň a nebudete muset dodržovat žádný rozvrh, protože jídlo bude pouze ve vaší režii.

Kde se ubytovat, když chcete být v centru dění

Záleží pouze na vás, kterou část Chorvatska navštívíte a jaký apartmán si zvolíte. Když se ubytujete nedaleko centra města, budete si moci dopřávat snídaně v lokálních podnicích, případně si každé ráno zaběhnout pro čerstvé pečivo. Skvělým místem pro dovolenou v centru dění je Makarska. Podle tohoto chorvatského města je pojmenovaná i celá riviéra a právem se řadí k těm nejoblíbenějším. Pláže totiž pokrývají hladké bílé oblázky, vstup do vody je pozvolný a podél moře se nacházejí restaurace i sympatické kavárny.

Klidná dovolená v ústraní

Jestli ale chcete mít naprostý klid a užívat si tichou a pohodovou dovolenou, vyberte si méně známé lokality. Příkladem odlehlého ostrova, jenž je i v hlavní sezóně poměrně liduprázdný, je Lastovo. Celý ostrov je pokrytý zelení a nachází se na něm celá řada zapomenutých zátok.

Užívejte si soukromí vlastní pláže i grilovačky při západu slunce

Někdy je samozřejmě možné mít obojí: blízkost rušného centra i luxus vlastní soukromé pláže. Stačí si při hledání vhodných apartmánů zaškrtnout požadované filtry. Výhodou apartmánů jsou také balkony a terasy, které bývají mnohdy vybaveny grilem, tudíž si můžete užívat vlastní grilovačky při západu slunce a posedět si na terase dlouho do noci.

Jak vybrat vhodnou velikost apartmánu?

Plánujete-li do Chorvatska vyrazit ve větší skupině, máte větší šanci na naprosté soukromí, protože si zamluvíte celý apartmán, tudíž nebudete potkávat další turisty. V nabídce chorvatských apartmánů ale najdete i menší domy, které jsou vhodné i pro jednu rodinu. Pokud je pro vás naprosté soukromí prioritou, vybírejte si pouze z takových apartmánů, jejichž kapacita odpovídá celkovému počtu členů vaší skupiny. Když budete jediní obyvatelé v celém apartmánu, pánská košile, dámská košile a plavky budou jedinými kusy oděvu, se kterými si během dne vystačíte.

Snazší komunikace přímo s majitelem

Když se v Chorvatsku ubytujete v soukromí, máte také mnohem snazší domluvu. Nic totiž nemusíte řešit se zaměstnanci kempů a hotelů, ale máte to privilegium, že hovoříte přímo s majitelem. Pokud máte jakýkoliv problém, vše můžete okamžitě vyřešit na místě. Ubytování v soukromí má také tu výhodu, že se dohodnete na datu a čase vašeho příjezdu a jakmile dorazíte, bude vám celý objekt či jeho část k dispozici.

Žádné čekání na recepci a zabíjení zbývajícího času se nekoná. Jakmile najdete apartmán, který bude splňovat veškeré vaše požadavky, neváhejte s jeho rezervací. Následně vám zbude spousta času na další přípravy. Jakmile si nakoupíte plavky, opalovací krémy a sjednáte si cestovní pojištění, můžete se vydat na cestu.

Užijte si letošní dovolenou v pohodlí, klidu a soukromí a vyrazte do některého z chorvatských apartmánů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: