Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

DronFest bude v červnu, přípravy začaly

I v letošním roce se mohou Plzeňané a turisté těšit na DronFest, jedinečný festival bezpilotního létání, který nemá v České republice obdoby. V pořadí již třetí ročník této akce se uskuteční 1. a 2. června 2018 v areálu DEPO2015 v Plzni. Přípravy festivalu zaberou organizátorům několik měsíců, práce jsou tak již v plném proudu. Na návštěvníky čeká nabitý program plný oblíbených stanovišť i novinek.

Moc si vážíme toho, že se DronFest dostal minulý rok mezi největší akce svého druhu na světě
a samozřejmě chceme tomuto závazku dostát i do budoucna. I letos se tak návštěvníci mohou těšit na atraktivní show, kdy nebudou chybět letecké ukázky, veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata z oblasti bezpilotního leteckého průmyslu a velkým lákadlem budou určitě i populární závody v FPV létání, při kterých se do vzduchu vznesou malé, ale velmi rychlé závodní drony. Samozřejmě při tvorbě programu nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky, akce je tak vhodná nejen pro technické nadšence, ale i pro rodiny s dětmi,“ řekl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, městské organizace, jež festival připravuje.

Jednotlivá stanoviště DronFestu zaberou celý areál DEPO2015 a lidé se dostanou i do sídla bývalé Reo Depony v Cukrovarské ulici, kde vznikla první městská FPV Aréna v republice. Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je DronFest dalším z důležitých bodů naplnění vize města Plzně, tedy stát se tuzemskou jedničkou v oblasti bezpilotního leteckého průmyslu. „V západočeské metropoli se podařilo vytvořit velmi kvalitní zázemí pro tyto technologie, které mají velkou budoucnost. Naším cílem je přiblížit tuto oblast široké veřejnosti, představit, jaký má potenciál, ale třeba i v diskuzi s odborníky upozornit na možná rizika. Chceme návštěvníkům nabídnout na jednom místě atraktivní podívanou, zábavu a zároveň užitečné informace, ke kterým by se jinak jen těžko dostávali – to vše je DronFest,“ řekl Pavel Šindelář.

Organizátoři navíc u příležitosti konání festivalu vyhlašují dvě soutěže. První s názvem DronApp byla vyhlášena v polovině ledna. Přihlásit se do ní mohou studenti ve věku do 28 let, kteří dokáží naprogramovat aplikaci schopnou ovládat dron. K dispozici jim přitom budou bezpilotní letadla, zázemí a zkušenosti odborníků Správy informačních technologií města Plzně. Uzávěrka přihlášek  je 28. února. „Další soutěžní klání, jehož vyhlášení se uskuteční v březnu, jsme nazvali Fotka/Film a je určené všem, kteří pomocí dronu pořizují zajímavé fotografie a videa. Během předchozích ročníků se nám sešly stovky originálních snímků a vybrat z nich ty nejlepší nebylo vůbec snadné. Pro obě soutěže platí, že ve hře jsou hodnotné ceny, například drony, počítače, tablety, tiskárny a další,“ doplnil Tomáš Cholinský, projektový manažer Správy informačních technologií města Plzně.

Vyhlášení soutěží se uskuteční v rámci závěrečného večera DronFestu. „Soutěž typu DronApp má velkou přidanou hodnotu. Jak se ukázalo v minulých letech, mezi studenty, a to i velmi mladými, je řada těch, kteří potřebují jen dostat příležitost a dokáží úžasné věci. Naší snahou je vytvářet pro ně možnosti, třeba i tento impuls může stát na počátku jejich vlastního podnikání nebo je posunout blíž k jejich vysněnému zaměstnání,“ dodal primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Informace o festivalu i vyhlašovaných soutěžích mohou zájemci najít na webových stránkách www.dronfest.cz. Aktuality jsou zveřejňovány také na facebookovém profilu „DronFest Plzeň“.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: