Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dronfest se blíží, návštěvníky festivalu bezpilotního létání čeká nabitý program

První červnový víkend, tedy 1. a 2. června, se v Plzni už počtvrté uskuteční unikátní festival bezpilotního létání Dronfest. Jedinečná show plná dronů, která je zařazena mezi největší svého druhu na světě, každoročně láká do západočeské metropole tisíce tuzemských i zahraničních návštěvníků. I letos připravili organizátoři atraktivní program, který potěší všechny generace. Vstupné je po oba dva dny, tak jako v předchozích letech, zcela zdarma.

„Na Dronfestu představujeme zábavnou formou moderní technologie, jež jsou samozřejmě atraktivní na pohled, ale hlavně nacházejí uplatnění v nejrůznějších oblastech – ať už jde o zemědělství, využití pro integrovaný záchranný systém, monitoring vodních ploch, lesních porostů, termovizi a s tím spojenou úsporu energií atd. Například v rámci spolupráce s integrovaným záchranným systémem se Plzeň může pyšnit skvělými výsledky, jež oceňují i v zahraničí. Na Dronfestu si na své přijdou laici i odborníci, jsem moc rád, že se Plzeň stala základnou pro takto výjimečnou akci nabitou zážitky i zajímavými informacemi,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

V programu letošního ročníku nechybí osvědčená zábava i řada novinek. „Oblíbené jádro zůstává stejné – letecké ukázky, veletrh dronů, přednášky a závody v FPV létání. Vždy se snažíme vycházet z podnětů návštěvníků a zařadit aktivity, které mají největší úspěch. Například co se týká přednášek, letos přidáváme více cestovatelských bloků, premiérově zde vystoupí třeba Vojtěch Duchoslav, fotograf, který dronem zachytil slavnou expedici žlutým trabantem kolem světa nebo duo JUMP N Travel, které kombinuje parkour a cestování. Samozřejmě si moc vážíme účasti hostů, kteří již na Dronfestu vystoupili a znovu se vrací – například vědec a fotograf Petr Jan Juračka, na jehož povídání se vyplatí přijít včas, místa totiž mizí opravdu rychle,“ uvedl ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

Další novinkou je stěhování festivalu – v minulých letech se Dronfest odehrál v prostorách DEPO2015, letos se premiérově uskuteční v nově zrekonstruovaném městském technologickém parku v Cukrovarské ulici, tedy v těsné blízkosti DEPO2015. „Máme zde skvělé zázemí včetně jediné městské FPV arény v České republice. Pro návštěvníky to znamená, že najdou všechna hlavní stanoviště programu na jednom místě. V areálu DEPO2015 zůstane jako součást doprovodného programu otevřené Centrum robotiky, dále zde bude připraveno dopravní hřiště, Microsoft Point, virtuální realita, zábavu nabídne Středisko volného času Radovánek a další,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář, do jehož gesce patří  Správa informačních technologií města Plzně. 

Velkým lákadlem jsou již tradičně FPV závody, letos se v exhibičním klání Rotorama Dronfest race utká na 30 pilotů z různých koutů republiky. „Aby byl zážitek co nejvíc autentický, v blízkosti FPV arény umístíme velkoplošnou obrazovku, jež bude snímat obraz přímo z dronu. Jde o zajímavou podívanou hned z několika důvodů – pro představu tyto malé stroje dokážou létat rychlostí až 160 km/h. Ten, komu by se létání s drony zalíbilo a chtěl vyzkoušet pilotování na vlastní kůži, bude mít možnost – pro návštěvníky budou připravené malé drony Tiny Whoops“, doplnil Tomáš Cholinský, vedoucí oddělení Podpora podnikání Správy informačních technologií města Plzně.

Festival po oba dny odstartuje v 10 hodin, v sobotu program končí v 18 hodin, v neděli v 16 hodin. Kompletní program je k dispozici na webu www.dronfest.cz a aktuality zájemci najdou také na facebooku Dronfest Plzeň.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: