Foto: ZČU

FAV ZČU bude opět hostitelem programátorské výzvy Catalysts Coding Contest

Catalysts Coding Contest, to je mezinárodní programátorská soutěž, kterou bude 16. listopadu opět hostit katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd (FAV) Západočeské univerzity v Plzni. Zájemci z řad široké veřejnosti, které baví programování a chtějí poměřit síly v mezinárodní konkurenci, se do ní mohou přihlásit na webových stránkách soutěže.

Catalysts Coding Contest je programovací soutěž s tradicí od roku 2007. Jedná se o jedno z největších klání programátorů v Evropě. V minulé sezóně, kdy soutěž díky katedře informatiky a výpočetní techniky poprvé zavítala i do České republiky, se jí zúčastnilo přes 3000 programátorů ve 40 městech na třech kontinentech.

Katedra informatiky a výpočetní techniky FAV bude i v případě vyhlášené podzimní programátorské výzvy jedním z hostitelů.

„Cílem soutěže je v omezeném čase vyřešit sedm programátorských výzev různých úrovní obtížnosti, přičemž výzvy jsou mezi sebou provázané pomocí společného příběhu, ke kterému se vztahují. Je povolen jakýkoliv programovací jazyk, nicméně mezinárodní ráz soutěže vyžaduje základní znalost angličtiny. Je možné soutěžit jak individuálně, tak v týmech o dvou nebo třech lidech,“ uvádí Martin Maňák z FAV, který je organizátorem plzeňské části soutěže.

Zúčastnit se může kdokoliv z řad široké veřejnosti, kdo si chce v pátek 16. listopadu odpoledne poměřit své síly s ostatními soutěžícími z různých koutů světa. Vítáni jsou opravdu všichni – od začínajících programátorů až po zkušené odborníky z oboru, kteří se jen tak nějaké výzvy nezaleknou.

Pro účast je nutná on-line registrace na webu soutěže www.codingcontest.org. Registraci je možné provést i v průběhu soutěže až do naplnění maximální kapacity.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: